Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ПАРАМЕТРІВ НЕЛІНІЙНИХ динамічних ГАСНИКІВ КОЛИВАНЬ КОНСТРУКЦІЙ, ЗБУДЖЕНИХ ВИПАДКОВИМ навантаженням

ОПТИМІЗАЦІЯ ПАРАМЕТРІВ НЕЛІНІЙНИХ динамічних ГАСНИКІВ КОЛИВАНЬ КОНСТРУКЦІЙ, ЗБУДЖЕНИХ ВИПАДКОВИМ навантаженням

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ПАРАМЕТРІВ НЕЛІНІЙНИХ динамічних ГАСНИКІВ КОЛИВАНЬ КОНСТРУКЦІЙ, ЗБУДЖЕНИХ ВИПАДКОВИМ навантаженням
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет
будівництва і архітектури
Гендузен Абденур
УДК 539.3
ОПТИМІЗАЦІЯ ПАРАМЕТРІВ НЕЛІНІЙНИХ динамічних
ГАСНИКІВ КОЛИВАНЬ КОНСТРУКЦІЙ, ЗБУДЖЕНИХ
ВИПАДКОВИМ навантаженням
05.23.17 - Будівельна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:_ доктор технічних наук, професор
Баженов Віктор Андрійович,
КНУБА, професор кафедри будівельної механіки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Заруцький Володимир Олександрович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України, завідувач відділу будівельної механіки тонкостінних конструкцій;
кандидат технічних наук
Крицький Олександр Борисович,
Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки, провідний науковий співробітник відділу міцності і надійності ядерних установок.
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра динаміки, міцності машин і опору матеріалів, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захіст відбудеться “_22_” березня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д_26.056.04 в Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м.Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м.Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий “15” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., с.н.с. | Кобієв В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка засобів і способів зменшення вібрацій споруд і машин, збуджуваних стохастичним впливом, належить до числа найважливіших науково-технічних проблем у різних областях техніки і виробництва. Ця задача пов'язана з метою підвищити надійність і довговічність конструкцій, забезпечити виконання технологічних вимог. Існують різні засоби і способи боротьби з недопустимими рівнями вібрацій, в тому числі зміна параметрів жорсткості і інерційності конструкцій для відбудування частот власних коливань від ділянок спектрів зовнішнього впливу, серед них своєю універсальністю виділяються динамічні гасителі коливань (ДГК). При вдалому виборі параметрів динамічного гасителя він може ефективно працювати в широкому діапазоні частоти й інтенсивності зовнішнього впливу. Широке поширення ДГК пояснюється також тим, що їх можна використовувати не тільки на стадії проектування і створення конструкцій, але й у випадку, коли незадовільні динамічні якості конструкції виявлено вже у процесі її експлуатації.
Задача розробки динамічних гасителів коливань з нелінійною жорсткістю є перспективною у зв'язку з тим, що нелінійні системи неізохронні, тобто частота вільних коливань нелінійної системи змінюється залежно від амплітуди цих коливань. Зазначені особливості нелінійного динамічного гасителя дають можливість так підібрати його жорсткісні, інерційні і дисипативні характеристики, щоб оптимізувати ефект його впливу на основну систему.
Необхідною умовою подальшого розширення області застосування ДГК і їхнього удосконалення є розробка нових методів аналізу динамічних процесів у системі деформівна конструкція - гаситель і насамперед, чисельних методів причому чисельний підхід повинен застосовуватися на якомога більш ранніх стадіях досліджень. Саме таку ідеологію покладено в основу запропонованої методики оптимізації параметрів нелінійних динамічних гасителів коливань деформівних систем при стохастичному впливі. Є всі підстави вважати, що тема дисертації є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до загального плану досліджень, проведених у Науково- дослідному інституті будівельної механіки Київського національного університету будівництва і архітектури по темі 2ДБ-96: “Розробка теорії, методів математичного моделювання і чисельного аналізу, забезпечення надійності і довговічності споруд і устаткування в будівництві” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ПАРАМЕТРІВ НЕЛІНІЙНИХ динамічних ГАСНИКІВ КОЛИВАНЬ КОНСТРУКЦІЙ, ЗБУДЖЕНИХ ВИПАДКОВИМ навантаженням

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок