Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОМЕХАНІКА СПОНТАННОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ АЛМАЗІВ В АПАРАТАХ ВИСОКОГО ТИСКУ

ТЕРМОМЕХАНІКА СПОНТАННОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ АЛМАЗІВ В АПАРАТАХ ВИСОКОГО ТИСКУ

Назва:
ТЕРМОМЕХАНІКА СПОНТАННОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ АЛМАЗІВ В АПАРАТАХ ВИСОКОГО ТИСКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,76 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ ім. В. М. БАКУЛЯ
ЛЄЩУК Олександр Олександрович
УДК 539.3:004.94:666.233:62-987
ТЕРМОМЕХАНІКА СПОНТАННОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ АЛМАЗІВ В АПАРАТАХ ВИСОКОГО ТИСКУ
Спеціальність 05.02.01 – матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України.
Науковий консультант – академік НАН України,
доктор технічних наук, професор
Новіков Микола Васильович
Інститут надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля
НАН України, директор
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор технічних наук, професор
Шульженко Олександр Олександрович
Інститут надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля
НАН України, завідувач відділом
доктор технічних наук, професор
Бобир Микола Іванович
Національний технічний університет України “КПІ”, директор механіко-машинобудівного інституту
доктор технічних наук, професор
Бейгельзімер Яків Юхимович
Донецький фізико-технічний інститут ім. О. О. Галкіна НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа – Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 11 листопада 2004 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.230.01 при Інституті надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України за адресою: 04074 Київ, вул. Автозаводська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України (Київ, вул. Автозаводська, 2).
Автореферат розісланий 7 жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор А. Л. Майстренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Застосування синтетичних надтвердих матеріалів (алмаз, кубічний нітрид бору) та композицій на їх основі в механообробці і як активних елементів електроніки відкрило нові можливості забезпечення високої якості, надійності, довговічності машин, приладів і устаткування, підвищення їх продуктивності в різних галузях промисловості: машинобудуванні, приладобудуванні, електронній техніці, дерево- і каменеобробці, гірській справі, нафто- і газодобуванні, медичній техніці та ін.
Синтетичні алмази і вироби на їх основі складають більшу частину світового ринку продукції з надтвердих матеріалів. Найбільшими розробниками технологій синтезу алмазів за кордоном є компанії General Electric (США), De Beers (Великобританія), Sumitomo Electric (Японія), китайські і корейські компанії. Наукові основи їх технічних розробок не публікуються. У СНД дослідженнями процесу синтезу алмазів займаються Інститут фізики високого тиску ім. Л. Ф. Верещагіна РАН (Троїцьк, Московська обл.), Об'єднаний інститут геології, геофізики і мінералогії (ОІГГМ) ім. О. О. Трофимука СВ РАН (Новосибірськ), ФДУП ВНІІ природних, синтетичних алмазів і інструменту (Москва), Інститут фізики твердого тіла і напівпровідників НАН Білорусі (Мінськ) та ін. Провідну позицію в області розробки технологій синтезу надтвердих матеріалів займав в колишньому СРСР і займає нині в Україні і країнах СНД Інститут надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України (ІНМ, Київ).
Найрозвиненішим методом синтезу алмазів є його спонтанна кристалізація з розчину вуглецю в металевому розплаві в умовах високих тиску і температури. Для цього застосовують спеціальні апарати високого тиску (АВТ), здатні розвивати тиск ~ 5–10 ГПа і температуру ~ 1200–2000 оС. У реакційній комірці такого апарату спеціальним чином розміщують початковий вуглецемісткий матеріал (звичайно це графіт) і сплав-розчинник вуглецю, після чого її поміщають в АВТ і стискають під впливом зусилля пресової установки. На наступному етапі реакційну комірку нагрівають за рахунок пропускання електричного струму через АВТ до заданих технологічних параметрів синтезу і витримують в цих умовах певний час (від декількох секунд до десятків хвилин), протягом якого відбувається фазове перетворення вуглецю: починається ріст алмазних частинок в металевому розплаві на центрах кристалізації, що є вуглецевими кластерами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ТЕРМОМЕХАНІКА СПОНТАННОЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ АЛМАЗІВ В АПАРАТАХ ВИСОКОГО ТИСКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок