Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПРОСТОРОВІ КОНТАКТНІ ЗАДАЧІ ДЛЯ ПРУЖНОЇ БАГАТОШАРОВОЇ ОСНОВИ З ГЛАДКОЮ МЕЖЕЮ

ПРОСТОРОВІ КОНТАКТНІ ЗАДАЧІ ДЛЯ ПРУЖНОЇ БАГАТОШАРОВОЇ ОСНОВИ З ГЛАДКОЮ МЕЖЕЮ / сторінка 2

Назва:
ПРОСТОРОВІ КОНТАКТНІ ЗАДАЧІ ДЛЯ ПРУЖНОЇ БАГАТОШАРОВОЇ ОСНОВИ З ГЛАДКОЮ МЕЖЕЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Предметом дослідження є розробка методів визначення НДС багатошарової основи при різних способах навантаження його поверхні.
Методи дослідження. Для досягнення сформульованої мети в роботі розвинено і використано ряд підходів. Розвинено спосіб розв'язку інтегрального рівняння просторової контактної задачі, що дозволяє визначити область контакту штампа з багатошаровою основою і закон розподілу контактних напружень у цій області. Розроблено спосіб визначення напружень і переміщень у шарах основи, на яку діє нормальне навантаження, що розподілене у довільній обмеженій області поверхні основи по заданому неперервному закону. Використання цих методів дає можливість визначити не тільки контактні напруження під штампом, але й НДС усіх шарів основи.
Наукова новизна отриманих результатів дослідження полягає в наступному:

запропоновано спосіб наближеного розв'язку просторових контактних задач для багатошарових основ, що дозволяє визначити як область контакту, так і контактні напруження в цій області;

розв'язані нові просторові контактні задачі для багатошарових основ із гладкою верхньою межою;

запропоновано алгоритм визначення напружень і переміщень у багатошаровій основі, на яку діє штамп із довільною поверхнею підошви;

досліджено явище відставання підошви плоского штампа від поверхні багатошарової основи, у яку він поступово занурюється.
Обґрунтованість і достовірність наукових положень, висновків і рекомендацій забезпечується коректною математичною постановкою розглянутих задач; строгістю використаних методів; узгодженням наукових результатів для ряду окремих випадків з чисельними результатами, відомими в літературі.
Практичне значення отриманих результатів роботи складається в можли-
вості застосування розроблених методів і їхніх програмних реалізацій у розрахунках на міцність і жорсткість багатошарових конструкцій (дорожні одяги, аеродромні покриття, підлоги промислових будинків, різні захисні багатошарові покриття). Розроблений спосіб розв'язання контактних задач може бути використаний при розв'язанні родинних задач теорії пружності, електростатики, гідромеханіки, термопружності та ін.
Апробація результатів роботи. Основні положення роботи були повідомлені й обговорені на ряді наукових конференцій, у тому числі на:

VIII Міжнародної конференції "Сучасні проблеми механіки суцільного середовища" (м. Ростов-на-Дону, 2002 р.);

III Усеукраїнської наукової конференції "Математичні проблеми технічної механіки" (м. Дніпродзержинськ, 2003 р.);

II Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми механіки деформівного твердого тіла" (м. Донецьк, 2003 р.).
У повному обсязі дисертаційна робота доповідалася на:

науковому семінарі "Актуальні проблеми прикладної математики і механіки" Запорізького державного університету (м. Запоріжжя);

науковому семінарі кафедр теорії пружності та обчислювальної математики, теоретичної та прикладної механіки Донецького національного університету (м. Донецьк);

науковому семінарі Інституту механіки ім. С.П. Тимошенко НАН України (м. Київ).
Публікації й особистий внесок здобувача. Основні наукові результати дисертації опубліковані в шістьох наукових працях [1 – 6], три з них – у наукових виданнях, визнаних ВАКом України фаховими [1 – 3]. Основні результати отримані автором самостійно.
У роботах [1, 4], які написані у співавторстві з кандидатом фізико-математичних наук, доцентом Александровим О.І., дисертанту належить обгрунтування методу розв'язання просторової контактної задачі для багатошарових основ, розв'язання операторного рівняння контактної задачі, доведення теорем про збіжність ітераціоного процесу розв'язання контактної задачі чисельним методом верхньої релексації та отримання чисельних результатів. У спільних публікаціях із науковим керівником доктором фізико-математичних наук, професором Приварниковим А.К. [3, 5] дисертанту належить одержання інтегрального рівняння контактної
задачі, чисельна реалізація розв'язку рівняння, визначення області відокремлення штампу з підошвою в формі квадрат від поверхні багатошарової основи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ПРОСТОРОВІ КОНТАКТНІ ЗАДАЧІ ДЛЯ ПРУЖНОЇ БАГАТОШАРОВОЇ ОСНОВИ З ГЛАДКОЮ МЕЖЕЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок