Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЗЕМСЬКОЇ МЕДИЦИНИ В УКРАЇНІ (1865 – 1914 рр.)

РОЗВИТОК ЗЕМСЬКОЇ МЕДИЦИНИ В УКРАЇНІ (1865 – 1914 рр.)

Назва:
РОЗВИТОК ЗЕМСЬКОЇ МЕДИЦИНИ В УКРАЇНІ (1865 – 1914 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,10 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РУБАН Надія Миколаївна
УДК 930.85(477)“1865-1914”:616-082
РОЗВИТОК ЗЕМСЬКОЇ МЕДИЦИНИ В УКРАЇНІ
(1865 – 1914 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії словян
Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
ЛИХАЧОВА Лариса Борисівна,
доцент кафедри історії словян
Донецького національного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, старший науковий співробітник
ГУРЖІЙ Олександр Іванович,
провідний науковий співробітник
відділу історії середніх віків
Інституту історії України НАН України
кандидат історичних наук, доцент
ТЕМІРОВА Надія Романівна,
професор кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання історії
 
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Каразіна,
кафедра історії України
Захист відбудеться 21.05.2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд.32.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 19.04. 2004 р.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перед Україною як державою, що стала на шлях розбудови громадянського суспільства, одним з першорядних завдань державотворчого процесу постало завдання поліпшення соціально-побутових умов та підвищення загального рівня життя її громадян. Тож нагальну необхідність стимулювання та розвитку цього вектора життя суспільства сьогодні визначають і уряд, і парламент, і регіональні структури. Разом з тим, у сучасній Україні спостерігається зниження не тільки рівня охорони здоров’я населення, але й ставлення до нього як до життєвої цінності. Такий розрив між потребами суспільства та реаліями життя говорить про необхідність реформування галузі медицини з урахуванням усіх міжгалузевих проблем. Останнім часом вирішення нагальних соціальних питань все частіше покладається на місцеву владу, яка, зважаючи на перспективи подальшого розвитку охорони здоров’я, мусить вміло поєднувати ефективні організаційно-медичні технології з мінімальними витратами. У зв’язку з цим сьогодні, є цілком об’єктивним звернення до досвіду, набутого у свій час земськими установами у справі розвитку медичного обслуговування населення.
Наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. земства стали невід’ємною складовою громадсько-політичного життя Російської імперії. Їх поява сприяла вирішенню цілої низки соціальних проблем, котрі відчутно гальмували розвиток, зокрема, українських губерній. За роки свого існування земства накопичили значний досвід відносно підходів до розв’язання місцевих проблем у сфері охорони здоров’я населення, що позначилося на підвищенні їхнього авторитета як органів місцевого самоврядування. Саме на земську медицину було покладено вирішення особливо гострих питань, пов’язаних з наданням медичної допомоги населенню країни. Звернення до практичного досвіду земств надзвичайно важливе у наш час, коли суспільство знову стурбоване схожими питаннями: лікарі належать до категорії малозабезпечених, що спричиняє постійне коливання у кадровому складі; належні умови для існування та праці на селі відсутні, внаслідок чого молодь там не затримується, поспішаючи повернутися до міста. На нашу думку, земства спромоглися у свій час вирішити деякі з цих питань, а, отже, їх напрацювання заслуговують на увагу і сьогодні.
Таким чином, актуальність досліджуваної проблеми зумовлена багатьма чинниками, насамперед, потребою наукового осмислення ролі земств у розвитку медицини; важливістю вивчення механізму співіснування земств з урядовими установами у процесі вирішення місцевих потреб; а також необхідністю пізнання загальних закономірностей діяльності органів місцевого самоврядування у переломні періоди історії з урахуванням особливостей національного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗЕМСЬКОЇ МЕДИЦИНИ В УКРАЇНІ (1865 – 1914 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок