Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ КРИЗИ

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ КРИЗИ

Назва:
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ КРИЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,08 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Тридід Олександр Миколайович
УДК 658.011.1
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ
ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ КРИЗИ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі бізнесу і підприємництва Харківського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Науковий консультант доктор економічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Харківський державний економічний
університет, завідувач кафедри
бізнесу та підприємництва
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Александров Іван Олександрович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри менеджменту (м. Донецьк)
 
доктор економічних наук, доцент Кизим Микола Олександрович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної кібернетики (м. Харків)
доктор економічних наук, професор Мельник Леонід Григорович, Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки (м. Суми)
 
Провідна установа:
Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем ефективного використання виробничого потенціалу, м. Донецьк.
Захист відбудеться 25 лютого 2003 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 25 січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В економіках країн світу, включаючи Україну, основними ланками, що визначають рівень соціально-економічного розвитку держави, його соціальну та економічну безпеку, якість життя населення, є підприємства. Однак потрібно зазначити, що промислові підприємства – один із секторів економіки, який сильно піддається впливу економічних циклів кон'юнктури та конкурентної боротьби на товарних ринках.
Так, у зв'язку з кризою, яка спостерігалася в економіці України на протязі останніх десяти років, в її промисловому секторі питома вага збиткових підприємств у 2001 році склала 41,1% загальної їх кількості. При цьому сума збитків по підприємствах промисловості дорівнювала 10,5 млрд. грн.
Збиткова діяльність майже половини промислових підприємств країни стала чинником погіршення їх фінансового стану. Показник довгострокової ліквідності промислового сектору економіки України з 1997 до 2001 року зменшився з 1,039 до 0,993, або на 9,9%. Особливо погіршився фінансовий стан підприємств тракторного та сільськогосподарського машинобудування країни. З 1998 до 2000 рр. збитки у цій галузі промисловості збільшилися з 17,6 млн. грн. до 132,5 млн. грн., показник середньострокової ліквідності зменшився з 0,548 до 0,449, або на 18%. Найбільш низький рівень ліквідності мали підприємства, які відносяться до такої підгалузі тракторного і сільськогосподарського машинобудування, як двигунобудування. Так, у 2000 році коефіцієнти загального і проміжного покриття по підприємствах цієї підгалузі становили відповідно 0,679 і 0,145, що значно нижче за нормативний рівень, який прийнятий у практиці.
У зв'язку з незадовільним фінансовим станом великої кількості підприємств промисловості актуальним стають проблеми: раннього виявлення ознак їх можливого банкрутства; вибору портфеля стратегій, що забезпечують вихід підприємств з кризового стану і перехід до фази “зростання”.
Практика функціонування підприємств України показує, що існуюча система управління стратегічним розвитком підприємств, які знаходяться в умовах кризи, не дозволяє розпізнати на ранній стадії зародження можливого банкрутства і виявити момент переходу підприємств у фазу “кризи” життєвого циклу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ КРИЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок