Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОЇ АКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПОЗААУДИТОРНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОЇ АКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПОЗААУДИТОРНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОЇ АКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПОЗААУДИТОРНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
СОБКО СЕРГІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК 37.032: 371.174: 796
ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОЇ АКТИВНОСТІ
МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
У ПОЗААУДИТОРНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.07 – теорія і методика виховання
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
Рацул Анатолій Борисович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені В.К. Винниченка,
декан психолого-педагогічного факультету.
Офіційні опоненти доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Людмила Петрівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри фізичної реабілітації;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Зубалій Микола Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії фізичного розвитку.
Провідна установа Харківський національний
педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “14березня 2006 року о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060 м. Київ, вул. М. Берлинського 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
Автореферат розісланий “11“ лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність дослідження. Вищі педагогічні навчальні заклади України ставлять за мету забезпечення підготовки фахівців, здатних до постійного професійного самовдосконалення, особистісної і професійної реалізації творчого потенціалу, формування життєвої активності.
З огляду на це актуальним завданням цих закладів є формування особистісної активності майбутнього вчителя, яка зумовлює прояв ініціативності, цілеспрямованості, рішучості, є важливим засобом поліпшення і в той же час показником ефективності процесу професійної підготовки, оскільки стимулює розвиток професійної самостійності, творчий підхід до опанування змісту освіти, спонукає до самоосвіти, досягнення високих результатів у навчанні. Тому процес навчальної, позааудиторної діяльності у вищих навчальних педагогічних закладах України має передбачати не тільки формування у студентів глибоких знань, професійних умінь і навичок, а й формування особистісної активності щодо реалізації особистих інтересів та інтересів суспільства.
Для обґрунтування теоретичних основ формування особистісної активності актуальними є дослідження філософів та соціологів (Г.С. Ареф’єва, Є.І. Головахи, І.А. Джидар’яна, І.С. Кона, Н.І. Соболевої, Л.В. Сохань, Т.М. Титаренко та ін.), в яких розглядається розвиток і становлення особистості в процесі діяльності. Психолого-педагогічний контекст проблеми – розкриття сутності та значення активності особистості (К.О. Абульханова-Славська, Л.І. Анциферова, О.А. Конопкін, А.І. Круп-нов, А.Г. Маслоу, А.В. Петровський, С.Л. Рубінштейн, Д.М. Узнадзе, В.Л. Хайкін та ін.), характер поєднань активності з різноманітними видами діяльності, сприятливими для розкриття потенційних можливостей і всебічного розвитку особистості (О.В. Киричук, О.М. Коберник, В.І. Лозова, В.Е. Чудновський та ін.).
Проблему активності особистості та напрями її формування в процесі навчальної діяльності досліджували такі психологи, як: М.Й. Бори-шевський, Н.П. Галкіна, Ю.А. Міславський, Р.О. Пономарьова та педагоги: Є.В. Антіпова, В.Е. Гурін, П.І. Ключник, А.Г. Комков, Л.С. Кулигіна, В.І. Лозова.
Різні аспекти фізичного виховання як педагогічного процесу, спрямованого на формування здорового, фізично досконалого, активного й морально стійкого покоління вивчали О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОЇ АКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПОЗААУДИТОРНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок