Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИВУЧОСТІ СИСТЕМИ“ ЛІТАК-ЕКІПАЖ-СЕРЕДОВИЩЕ” У ПОЛЬОТІ

МЕТОДИКА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИВУЧОСТІ СИСТЕМИ“ ЛІТАК-ЕКІПАЖ-СЕРЕДОВИЩЕ” У ПОЛЬОТІ

Назва:
МЕТОДИКА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИВУЧОСТІ СИСТЕМИ“ ЛІТАК-ЕКІПАЖ-СЕРЕДОВИЩЕ” У ПОЛЬОТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний авіаційний університет
Тачиніна Олена Миколаївна
УДК 331.101.1:629.735(042.3)
МЕТОДИКА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИВУЧОСТІ СИСТЕМИ“
ЛІТАК-ЕКІПАЖ-СЕРЕДОВИЩЕ” У ПОЛЬОТІ
05.13.03 - системи та процеси керування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному авіаційному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Казак Василь Миколайович
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри автоматизації і енергоменеджменту
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шутко Микола Олександрович
Національний авіаційний університет
професор кафедри аеронавігаційних систем
кандидат технічних наук,
Рудюк Григорій Іванович
заступник Головного конструктора
АНТК ім. О.К. Антонова
Провідна установа: Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 3 ” липня 2007 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 при національному авіаційному університеті за адресою : 03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03068, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “ ” червня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доц., с.н.с. С.В. Павлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світовий досвід експлуатації повітряних кораблів (ПК) показує, що головне науково-технічне завдання розвитку сучасного авіаційного транспорту це забезпечення безпеки польотів і високої їх ефективності.
Одним із можливих шляхів вирішення цієї проблеми може стати збереження живучості системи “літак – екіпаж – середовище” в особливій ситуації (ОС) в польоті. Поняття живучості розглядається як властивість цієї системи протистояти впливу незапланованих деградуючих факторів і зберігати керованість процесом розвитку ситуації у разі раптового прояву різного виду аварійних порушень режиму польоту. Основна роль в забезпеченні збереження живучості системи “літак – екіпаж – середовище” в ОС в польоті належить екіпажу, оскільки, в умовах виникнення ОС у польоті безпосередньо екіпаж здійснює керування польотом, а від правильності його дій залежить подальший розвиток ситуації, що склалася. Так, аналіз стану безпеки польотів за даними міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) показує, що переважна більшість авіаційних подій спричинених помилками екіпажів (порядку 90%), зумовлені несвоєчасними й неправильними його діями. Це зумовлене тим, що розвиток ОС має швидкоплинний характер, і екіпаж не завжди має у своєму розпорядженні час, необхідний для її усунення або стабілізації. У зв’язку з цим актуальним є дослідження можливостей скорочення часу, потрібного екіпажу для усунення розвитку або запобігання переходу ОС у катастрофічну.
Таким чином, збереження живучості системи “літак – екіпаж – середовище” в ОС у польоті шляхом скорочення потрібного часу екіпажу на запобігання розвитку або усунення наслідків ОС в польоті є своєчасне та актуальне завдання дисертаційних досліджень, що передбачає отримання нових наукових результатів та їх значущість для підвищення безпеки польотів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є складовою частиною досліджень, які проводяться в Національному авіаційному університеті (НАУ) і спрямовані на подальше вдосконалення методів забезпечення безпеки польотів і підвищення ефективності авіації. Роботу виконано відповідно до Державної програми розвитку авіаційного транспорту України на період до 2010 року, розробленої згідно з Указом Президента України від 18 жовтня 2000 року № 1143/2000 про рішення Ради національної безпеки й оборони України від 27 вересня 2000 року “Про стан авіаційного транспорту й авіаційної промисловості України”.
Мета й завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИКА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИВУЧОСТІ СИСТЕМИ“ ЛІТАК-ЕКІПАЖ-СЕРЕДОВИЩЕ” У ПОЛЬОТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок