Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ БАНКІВ У ФОРМУВАННІ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ

РОЛЬ БАНКІВ У ФОРМУВАННІ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ

Назва:
РОЛЬ БАНКІВ У ФОРМУВАННІ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ
БАШЛАЙ СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 336.717.42:338.436.33(477)
РОЛЬ БАНКІВ У ФОРМУВАННІ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії банківської справи Національного банку України
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Слав’янська Наталія Григорівна,
Українська академія банківської справи,
доцент кафедри банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Науменкова Світлана Валентинівна,
Українська академія банківської справи,
завідуюча кафедрою фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Шумкова Олена Володимирівна,
Сумський національний аграрний університет,
кафедра статистики, аналізу господарської
діяльності та маркетингу
Провідна установа – Одеський державний економічний університет,
кафедра банківської справи,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист дисертації відбудеться “ _05_ ” _вересня_ 2003 р. о _1000_ год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради K 55. 081. 01 в Українській академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57, зала засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57.
Автореферат розісланий “ _04_ ” _серпня _ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Україна сьогодні може і повинна мати стійкий агропромисловий комплекс, спроможний вирішувати складні соціально-економічні задачі, забезпечувати продовольчу безпеку країни. Система фінансово-кредитних структур, що сприяють ресурсному забезпеченню суб’єктів господарювання, повинна підтримувати державну політику створення нових виробничих відносин на селі, прогресивних форм ведення господарства, орієнтованих на підприємницьку, конкурентоспроможну діяльність. Перехід до ринкових принципів формування взаємовідносин в системі функціонування сільськогосподарських товаровиробників, як базової складової АПК, вимагає розробки та реалізації нових, адекватних цим умовам підходів до фінансово-кредитного обслуговування галузі. Практично всі сільськогосподарські товаровиробники, незалежно від організаційно-правової форми і способу виробництва, в господарській діяльності вимушені звертатися до зовнішніх запозичень грошових коштів. Проте в останні роки питома вага кредитів у джерелах фінансування знизилась до критичного рівня. Це значною мірою пояснюється низькою віддачею на вкладений капітал у сільськогосподарське виробництво, невисокою ліквідністю товаровиробників, а реальне фінансове становище сільськогосподарських товаровиробників свідчить про низький рівень їх кредитоспроможності. Таким чином, ситуація, що склалася, вимагає визначення напрямків удосконалення як механізмів фінансово-кредитного обслуговування, так і в цілому системи забезпечення фінансовими ресурсами сільськогосподарських товаровиробників банками різних організаційно-правових форм.
Специфічні умови господарювання сільськогосподарських товаровиробників обумовлюють необхідність не тільки в додатковому їх кредитуванні на строк більший ніж 9-12 місяців. Позичальники повинні мати можливість забезпечувати свої зобов’язання по кредитах відповідними активами, а кредитори – враховувати особливості фінансового стану підприємств галузі. Результати аналізу зарубіжного досвіду підтверджують гіпотезу про можливість формування для цього в Україні адаптованої системи різномасштабного фінансово-кредитного обслуговування.
Таким чином, загострення уваги на процесах формування та використання фінансових ресурсів товаровиробниками сільськогосподарської продукції, враховуючи спрямованість наукового дослідження, необхідне для оперативного виявлення, правового забезпечення та методичного оснащення адаптованих схем фінансово-кредитного обслуговування банками суб’єктів галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ БАНКІВ У ФОРМУВАННІ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок