Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЗА БОГУМІЛА ГРАБАЛА В КОНТЕКСТІ “ПРАЗЬКОЇ ІРОНІЇ”

ПРОЗА БОГУМІЛА ГРАБАЛА В КОНТЕКСТІ “ПРАЗЬКОЇ ІРОНІЇ”

Назва:
ПРОЗА БОГУМІЛА ГРАБАЛА В КОНТЕКСТІ “ПРАЗЬКОЇ ІРОНІЇ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,40 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ФЕДЕЦЬ ЮЛІЯ ІВАНІВНА
УДК 821.162.3-341'06 Грабл
ПРОЗА БОГУМІЛА ГРАБАЛА
В КОНТЕКСТІ “ПРАЗЬКОЇ ІРОНІЇ”
10.01.03 – література слов’янських народів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі слов’янської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Радишевський Ростислав Петрович
Інститут філології Київського
національного університету імені Тараса
Шевченка,
завідувач кафедри полоністики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Волков Анатолій Романович
Чернівецький національний університет
імені Ю. Федьковича
кандидат філологічних наук
Яковенко Сергій Миколайович
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
доцент кафедри філології
Провідна установа – Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України
Захист відбудеться “18“ квітня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою 01033, м. Київ-17, бульвар Тараса Шевченка, 14, конференц-зал.
Із дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58) .
Автореферат розісланий “ 17 “ березня 2005 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради Гаєвська Н. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У літературах західних, південних і східних слов’ян – в силу специфіки їхнього розвитку, – постмодернізм з’явився пізніше, ніж в інших європейських літературах. Зміна суспільних систем і політичних режимів наклала свій відбиток на характер осмислення й подальшої асиміляції цього явища на національному ґрунті. При цьому деякі слов’янські літератури (зокрема й чеська), елементи письма нового зразка, котре базується на деконструкції тексту, засвоювала ще в середині 60-х років. Тоді для письменників-експериментаторів криза авторитетів була пов’язана в основному зі сферою офіційної культури та обумовлена прагненням до самостійних художніх пошуків. Після серпня 1968 року, коли в результаті військового втручання було знищено прагнення тодішньої Чехословаччини зробити крок назустріч демократії, кризові риси в суспільстві тільки загострились. Виховну та пропаґандистську тенденцію в літературі змінює ігрова традиція, установка на іронічне зіставлення різноманітних літературних стилів, жанрових форм і художніх напрямків. Вона активно розвивається у творах покоління письменників 60-70-х років (Л. Вацуліка, Б. Грабала, В. Гавела, І. Кліми, М. Кундери, Й. Шкворецького).
Явище постмодернізму в чеській літературі має особливий характер, адже вона в сучасних умовах активно “підключалася” до традиційного постмодерністського розуміння світу через його ж понятійний апарат і робила сміливі, часом зухвалі спроби у цій стилістиці описати власний досвід, за своєю природою абсолютно інший. Коли в Америці та Західній Європі постмодернізм став природнім породженням постіндустріального суспільства, був тісно пов’язаний із постструктуралістською теорією й використовував весь арсенал західної масової культури, то у слов’янських країнах однією з причин його виникнення стала реакція літератури на прагнення держави уніфікувати традиційні художні форми, припинити розвиток нових, у тому числі й постмодерністських літературних концепцій. Письменники ставили перед собою завдання вийти за рамки утилітарних та ідеологічно маркованих позицій. Крах соціалізму казарменого типу виявив у посттоталітарному суспільстві чи не більше абсурду, ніж на Заході, через що й став сприятливим середовищем для численних експериментів постмодерністів. У пошуках нового онтологічного статусу, намагаючись долучитися до ідеологічного та естетичного плюралізму, чеська література, як, зрештою, й інші слов’янські, багато в чому засвоїла ключові позиції філософії постмодернізму: прагнення до синкретизму мислення, знецінення “вічних” цінностей, відчуття тотальної кризи цивілізації, сприйняття світу як позбавленого усякого сенсу хаосу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОЗА БОГУМІЛА ГРАБАЛА В КОНТЕКСТІ “ПРАЗЬКОЇ ІРОНІЇ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок