Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИРОДНИЧО-НАУКОВІ З’ЇЗДИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ ст.)

ПРИРОДНИЧО-НАУКОВІ З’ЇЗДИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ ст.)

Назва:
ПРИРОДНИЧО-НАУКОВІ З’ЇЗДИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,28 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
ТА ІСТОРІЇ НАУКИ імені Г.М. ДОБРОВА
 
КАРАВАНСЬКА Марина Юріївна
УДК 062.2.5.61(091)
ПРИРОДНИЧО-НАУКОВІ З’ЇЗДИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ ст.)
07.00.07 – Історія науки і техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі історії науки і техніки Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України
Науковий керівник: доктор філософських наук,
Павленко Юрій Віталійович
Інститут світової економіки та міжнародних відносин НАН України,
головний науковий співробітник
 
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
Пилипчук Олег Ярославович
Київський університет економіки і технологій транспорту,
завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності на залізничному транспорті
кандидат історичних наук,
Шепель Любов Федорівна
Інститут історії України НАН України, науковий співробітник відділу історії України другої половини ХХ ст.
Провідна організація: Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г. Сковороди
Захист відбудеться “ 10 ” липня 2006 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізова-ної вченої ради Д 26.189.02 в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 4, к. 615.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України (01032, м. Київ, бул. Шевченка, 60).
Автореферат розісланий 8 червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук В.Г. Гармасар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Актуальність даної теми зумовлена сьогоднішньою потребою реконструкції та поповнення історіографії розвитку вітчизняної науки і техніки. Організація та діяльність природодослідницьких з’їздів на теренах України у другій половині ХІХ ст. викликає не тільки історичний, а й практичний інтерес, бо їхнє дослідження дає змогу визначити особливості розвитку вітчизняної науки, зокрема в європейському контексті. Вивчення цих питань на матеріалах природознавчих з’їздів зазначеного часу існування дозволяє відтворити вагомий етап розвитку вітчизняної науки.
Питання організації науки та корисного ефекту від її діяльності завжди цікавили суспільство. Збільшення різноманітності форм організації науки, одну з яких представляють загальнодержавні наукові з’їзди, сприяє її швидшому розвиткові через підвищення ефективності використання інтелектуальних і матеріальних ресурсів громади, а також через появу фахової конкуренції. Таким чином, вивчення історії з’їздів, їх віддачі у вигляді теоретичного й прикладного наукового продукту є пріоритетним питанням для національної спільноти (замовника і кінцевого споживача цього продукту), особливо в час роздержавлення в Україні більшості сфер життєдіяльності, докорінної перебудови суспільно-економічних і науково-виробничих відносин.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є складовою частиною планів науково-дослідних робіт Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України в галузі історії науки і техніки. Тема: “Фундаментальні ідеї і теорії сучасного природознавства: історико-культурний і світоглядний контекст (номер державної реєстрації 0104U006358)”.
Мета дисертаційного дослідження:
·
шляхом звернення до джерельної бази відтворити передумови заснування та хід роботи з’їздів природодослідників і лікарів Російської імперії другої половини ХІХ ст. – початку ХХ ст.;
·
з’ясувати вплив загальноросійських з’їздів природодослідників і лікарів на розвиток науки та поширення природничих знань у суспільстві;
·
показати ефективність такої форми організації науки як загальнодержавні з’їзди природознавців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРИРОДНИЧО-НАУКОВІ З’ЇЗДИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок