Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕКОНСТРУКЦІЇ КОМПОЗИЦІЙНИХ СТРУКТУР ІСТОРИЧНИХ МІСТ ( на прикладі міст Центральної України)

МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕКОНСТРУКЦІЇ КОМПОЗИЦІЙНИХ СТРУКТУР ІСТОРИЧНИХ МІСТ ( на прикладі міст Центральної України)

Назва:
МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕКОНСТРУКЦІЇ КОМПОЗИЦІЙНИХ СТРУКТУР ІСТОРИЧНИХ МІСТ ( на прикладі міст Центральної України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Осиченко Галина Олексіївна
УДК 711. 168
МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕКОНСТРУКЦІЇ КОМПОЗИЦІЙНИХ СТРУКТУР ІСТОРИЧНИХ МІСТ
( на прикладі міст Центральної України)
18.00.01 - Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків - 2006
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор архітектури, професор
Вадімов Вадім Митрофанович,
Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, кафедра архітектури будівель та містобудування
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Дьомін Микола Мефодійович, Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри міського будівництва
кандидат архітектури, доцент Древаль Ірина Владиславівна, Харківська національна академія міського господарства, кафедра архітектурного і ландшафтного проектування
 
Провідна установа
Державний науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури і містобудування (НДІТІАМ) Міністерства архітектури, будівництва і житлово-комунального господарства України, м. Київ
Захист відбудеться „28”квітня 2006 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002 м. Харків, вул. Сумська,40, архітектурний факультет
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002 м. Харків, вул. Сумська,40.
Автореферат розісланий „28” березня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________ Ігнат’єва Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан історичних міст України характеризується наявністю проблем, пов'язаних із збереженням історико-культурної спадщини, однією з яких є необхідність удосконалення композиції міст та забезпечення неповторності середовища. Вона обумовлена сучасним станом теорії й практики вітчизняної архітектури, де вивчення та узагальнення досвіду відбувалось дещо фрагментарно, не повністю враховувалися архітектурно-естетичні аспекти реконструкції, що призводило нерідко до втрати цінного історичного середовища.
У зв'язку з цим одним із важливих питань архітектурної теорії є використання системного підходу до реконструкції міст, в разі чого збереження архітектурної спадщини й розвиток композиції взаємно доповнювали б один одного, забезпечували спадкоємність формування композиції міста та композиційне поєднання історичного й сучасного в міському середовищі, що й визначає актуальність даного дослідження.
Містобудівна композиція, як результат різночасового процесу естетичної організації простору, за свою основу має перцепцію й естетичне сприйняття художнього результату створення або перебудови архітектурної форми міста. Особливості композиції міста, що є результатом складання форми, стають потенційними художніми засобами завдяки їх семантизації в історико-культурному процесі (за Г. Сомовим). Морфологія є вивченням та описом зовнішніх, кількісних ознак самої форми без сполучних із нею перцептивних, соціокультурних і відповідно естетичних і функціональних змістів. Морфологічні характеристики та властивості визначають одну з головних ознак архітектурної форми, вони є сутністю засобу створення композиції міста (за А. Бабуровим). В архітектурній теорії інтенсивно розвиваються дослідження з морфології міського середовища (С. Арапов, О. Беляєва, С.Царенко, О. Шарлай), але вони обмежуються вивченням морфології базових елементів міського середовища, морфологія не розглядається як композиційний засіб, що обумовлює актуальність проведення досліджень у цьому напрямку.
Виходячи з вище сказаного та, враховуючи сучасний стан розвитку теорії й практики, можна з певним ступенем імовірності сформулювати гіпотезу дослідження: морфологічні властивості і типологічні ознаки цінного історичного середовища відображають закономірності формування історичної композиції, пізнання та урахування їх дозволить виконувати науково аргументовані рішення з реконструкції історичного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕКОНСТРУКЦІЇ КОМПОЗИЦІЙНИХ СТРУКТУР ІСТОРИЧНИХ МІСТ ( на прикладі міст Центральної України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок