Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САВЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ГЕННАДІЙОВИЧ РИЗИКИ В БАНКІВСЬКІЙ СИСТЕМІ КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА УПРАВЛІННЯ

САВЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ГЕННАДІЙОВИЧ РИЗИКИ В БАНКІВСЬКІЙ СИСТЕМІ КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА УПРАВЛІННЯ

Назва:
САВЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ГЕННАДІЙОВИЧ РИЗИКИ В БАНКІВСЬКІЙ СИСТЕМІ КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 330.131.7:336.717(4)ЄС
САВЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ГЕННАДІЙОВИЧ
РИЗИКИ В БАНКІВСЬКІЙ СИСТЕМІ КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА УПРАВЛІННЯ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування
і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі управління зовнішньоекономічною діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Расшивалов Дмитро Петрович
доцент кафедри управління зовнішньо-економічною діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сіденко Володимир Романович
старший науковий співробітник відділу зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, м. Київ
кандидат економічних наук, доцент
Биков Геннадій Миколайович
завідувач кафедри міжнародної інформації Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”, м. Київ
Провідна установа Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться “19” квітня 2004 року о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ - 119, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 10.
Автореферат розісланий “13” березня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поліщук Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Стабільна та надійна банківська система є запорукою ефективного функціонування та сталого розвитку економіки. Головне завдання банківської системи полягає в підтримці економічного зростання шляхом підкріплення економіки кредитними ресурсами, переміщення грошових ресурсів до тих секторів, в яких відчувається їх нестача. Саме такі завдання вирішує й банківська система України в умовах стратегічного орієнтування країни на приєднання до європейських структур. Це потребує ретельного вивчення підходів країн ЄС до забезпечення стабільної роботи банківської системи з огляду на притаманні їй галузеві ризики.
По-перше, функціонування банківської системи будь-якої країни або регіонального об’єднання, зокрема, ЄС, залежить від стабільності банківських інститутів, їхньої здатності чинити опір негативному впливу факторів, які стають причиною виникнення систематичного та несистематичного ризику (макроекономічні, інформаційні, організаційні, регулятивні тощо). Тобто, лише усвідомлення ризиків, що оточують банківську діяльність, та досконале управління ними здатні забезпечити функціональну надійність банківських установ ЄС. Відтак, в дослідженні розкриваються поняття, сутність, основні риси систематичного та основних підвидів несистематичного ризику в банківській установі як головних чинників, що загрожують стабільності банківської системи Євросоюзу.
По-друге, сучасні умови глобалізації та інтернаціоналізації економічної, в тому числі і банківської, діяльності вимагають від керівних комунітарних інститутів ЄС, зокрема, Європейського центрального банку, розробки підвалин та впровадження ретельного управління систематичним і несистематичним ризиком на національному та загальноєвропейському рівнях. Сучасні методи банківської політики повинні попереджувати різке порушення рівноваги середовища, в якому функціонують банківські установи Євросоюзу.
По-третє, надійність банківських установ є особливо важливою для країн, які лише недавно запровадили ринкові механізми функціонування національної економіки. Банківська система України ще має накопичити власний досвід обмеження дії чинників, які можуть спричинити порушення її внутрішньої стабільності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: САВЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ГЕННАДІЙОВИЧ РИЗИКИ В БАНКІВСЬКІЙ СИСТЕМІ КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок