Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ГУМАНІСТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ ЯНУША КОРЧАКА ТА АНТОНА МАКАРЕНКА

ПРОБЛЕМИ ГУМАНІСТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ ЯНУША КОРЧАКА ТА АНТОНА МАКАРЕНКА

Назва:
ПРОБЛЕМИ ГУМАНІСТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ ЯНУША КОРЧАКА ТА АНТОНА МАКАРЕНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,29 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Гайда Йоанна
УДК 37.013.73
ПРОБЛЕМИ ГУМАНІСТИЧНОГО ВИХОВАННЯ
ОСОБИСТОСТІ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ
ЯНУША КОРЧАКА ТА АНТОНА МАКАРЕНКА
13.00.01 – загальна педагогіка й історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м.Київ.
Науковий керівник: | доктор (хабілітований) педагогічних наук, іноземний член АПН України Вільш Іоланта, Вища педагогічна школа, м.Ченстохова (Республіка Польща), професор Вищої педагогічної школи в м.Ченстохові, завідувач кафедри технічної діагностики.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Вовк Людмила Петрівна, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, м.Київ, завідувач кафедри теорії та історії педагогіки;
кандидат педагогічних наук Іщук Світлана Василівна, Тернопільський державний педагогічний університет імені В.Гнатюка, м.Тернопіль, доцент кафедри соціальної педагогіки.
Провідна установа: | Кіровоградський державний педагогічний університет імені В.Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться 18 лютого 2004 року о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 16 січня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Глибокі зміни в українському та польському суспільствах на початку ХХІ століття зумовлюють пошук нових підходів до організації системи освіти і виховання в новому тисячолітті, які відповідали б потребам сьогодення. Процес інтеграції України і Польщі у європейський простір спонукає до формування гуманістичної особистості, культурної, толерантної, здатної до самопізнання, саморозвитку та максимальної самореалізації, громадянина своєї країни, Європи і світу. Розробка сучасних моделей виховних систем неможлива без ґрунтовного аналізу історико-педагогічного досвіду, виявлення його прогресивних ідей та можливостей їх творчого використання. Гуманістична педагогіка орієнтується на образ людини як самостійної, активної і творчої особистості, здатної до прийняття й реалізації рішень щодо власного життя.
Характерною особливістю педагогічної спадщини Януша Корчака і Антона Макаренка є спрямованість виховного процесу на створення умов для гуманістичного формування особистості. У різних соціальних, політичних, економічних умовах ці педагоги створили оригінальні виховні системи, які за концептуальними підходами, структурою й формами організації діяльності подібні між собою.
Міжнародною організацією ЮНЕСКО Януша Корчака і Антона Макаренка визнано одними з найвидатніших педагогів ХХ століття. Їхні педагогічні ідеї досліджувалися у Великій Британії, Німеччині, Польщі, Росії, Україні, Швейцарії, Японії та інших країнах.
У Польщі педагогічна спадщина Януша Корчака досліджується з другої половини 40-х років. В Україні його педагогічні твори залишалися практично невідомими до кінця 80-х років минулого століття. Польські науковці Я. Біньчицька, С. Волошин, А. Левін, І. Мержан, І. Неверлі, М. Фальковська, А. Шланзакова, М. Яворський, М. Якубовський та інші активно досліджували різні аспекти спадщини Януша Корчака. Педагогічні досягнення Януша Корчака високо оцінюються в історії польської педагогічної думки.
В Україні окремі аспекти спадщини польського педагога вивчали Ж. Д. Ільченко, Н. П. Калениченко, Л. Г. Коваль, М. С. Петровський, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ГУМАНІСТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ ЯНУША КОРЧАКА ТА АНТОНА МАКАРЕНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок