Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ РОЗБУДОВИ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ПІСЛЯ визвольних ЗМАГАНЬ (1657 — 1665 рр.)

ПРОБЛЕМИ РОЗБУДОВИ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ПІСЛЯ визвольних ЗМАГАНЬ (1657 — 1665 рр.)

Назва:
ПРОБЛЕМИ РОЗБУДОВИ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ПІСЛЯ визвольних ЗМАГАНЬ (1657 — 1665 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,41 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАСІЧНИК
МИХАЙЛО СТЕПАНОВИЧ
УДК 94 (477) “1657—1665”
ПРОБЛЕМИ РОЗБУДОВИ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ПІСЛЯ визвольних ЗМАГАНЬ (1657 — 1665 рр.)
Спеціальність 07.00.01 — Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Ужгород— 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. Львівське відділення
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Дашкевич Ярослав Романович,
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С.Грушевського НАН України,
керівник львівського відділення.
Офіційні опоненти :
доктор історичних наук, професор
Задорожний Володимир Євгенович
Ужгородський національний університет МОН України,
професор кафедри
доктор історичних наук, професор
Турченко Федір Григорович
Запорізький національний університет МОН України,
завідувач кафедри історії України,
доктор історичних наук, професор
Гоцуляк Віктор Володимирович
Черкаський національний університет МОН України,
ім. Богдана Хмельницького,
професор кафедри історіографії, джерелознавства та спец. дисциплін
Захист відбудеться 23 січня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 61. 051. 04 Ужгородського національного університету ( 88000 м. Ужгород, вул. Унівеситетська, 14а, ауд. 410 ).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету ( 88000 м. Ужгород вул. Капітульна, 9 )
Автореферат розісланий „ 7 „ грудня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Токар М.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Друга половина XVII ст. характеризується особливими рисами розвитку України: зради, бунти, розбрат становили повсякденне життя українського народу. Немає сумніву, що деякі з цих ознак мають приватний характер і пояснюються суб’єктивними обставинами: міжусобицями за гетьманську булаву, взаємною ворожнечею козацьких старшин та іншими. Але, окрім такого хаосу, історія України фіксує ще й безлад, суспільного характеру, який виявляється у формі окремих заворушень. Такі “шатости”, “бунти”, “своєвольства”, як їх називають козацькі літописи, відбувалися винятково з ініціативи козацької старшини. Серед історичних явищ, особливого наукового зацікавлення — народний протест проти тих намагань старшини, що не залежали від волі народу, хоча перебували у тій же сфері і були далекими для масового розуміння або навіть несприятливими для народних мас. Водночас такі явища дають можливість визначити і вирішити проблеми, які народ намагався втілити у своє суспільне життя, виявити той народний ідеал, який мав запанувати у суспільному побуті.
Що ж це таке - народні ідеали? Хто і як перешкоджав їх втіленню? Як із взаємної протидії народних змагань виникали явища політичного і соціального життя України? Це питання належить до найважливих, основних питань історії будь-якого народу, а особливо історії України, де народ виявляв найбільшу активність у вирішенні долі свого краю, де історія має переважно місцевий, домашній характер, де суспільство, через слабкість свого політичного виховання і брак міцного автономічного становища як окремого політичного цілого, не мало можливості вирішувати будь-які завдання, що випливали з кола місцевої сфери, але повинно було в міру необхідності спрямовувати усі сили на внутрішню діяльність, на організацію громадського порядку в країні, на вирішення переважно місцевих проблем. До того ж, соціальна сфера притягувала до себе основну увагу суспільства і навіть зумовлювала його діяльність у політичній сфері. Водночас ці ж особливості періоду Руїни значно полегшують працю дослідника, який ставить перед собою завдання вивчити внутрішнє життя українського народу і простежити у ньому основні напрямки діяльності. Оскільки основними діячами політичного життя України у зазначений період, окрім народу, є, з одного боку, Запорожжя, інтереси якого найчастіше збігалися з народними вимогами та інтересами, а з іншого — коло козацької старшини, яке гуртувалося біля гетьманського уряду і відстоювало переважно свою становість, у цьому дослідженні зроблена спроба окреслити намагання і дії тієї чи іншої сили, виявити впливи на долю краю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ РОЗБУДОВИ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ПІСЛЯ визвольних ЗМАГАНЬ (1657 — 1665 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок