Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ В УКРАЇНІ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,77 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУ
ТРІШНІХ СПРАВ


НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
 
 
РЕУС ОЛЕНА СВЯТОСЛАВІВНА
УДК 347.157: 349.2
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
НЕПОВНОЛІТНІХ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 12.00.05 - трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті ім. В.Даля Міністерства освіти та науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, ЛАЗОР Лідія Іванівна, Східноукраїнський національний універси-тет ім. В.Даля, завідувачка кафедри правознавства.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор ПРОЦЕВСЬКИЙ Олександр Іванович, Інститут економіки і права Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін;
кандидат юридичних наук, доцент ЖЕРНАКОВ Володимир Володимирович, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, завідувач кафедри трудового права.
Провідна організація: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка кафедра трудового, земельного та екологічного права, Міністерство освіти і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться “ 21” березня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Національного університету внутрішніх справ (61080 м. Харків, пр-т. 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного університету внутрішніх справ МВС України (61080 м. Харків, пр-т. 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “ 19 ” лютого 2003 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Ю.І. Чалий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конституція України проголосила право кожного на працю і встановила умови для його реалізації. У сучасний період розбудови правової держави в Україні проблеми трудової діяльності неповнолітніх є одними з найбільш актуальних. Протягом останніх десяти років вони не були предметом уваги, глибокого і всебічного аналізу з боку юридичної науки. Передусім це пояснюється тим, що за часів адміністративної моделі управління економікою однією з домінуючих тенденцій у сфері праці була стійка перевага попиту на робочу силу над її пропозицією. Перехід економіки до ринкових умов господарювання та поява безробіття створили принципово іншу ситуацію, яка супроводжується численними порушеннями трудових прав працівників, в тому числі неповнолітніх (і особливо тих, хто вперше шукає роботу).
Радикальні політичні, економічні перетворення, які відбуваються у державі та суспільстві з початку 90-х років, загострили проблеми, пов’язані з використанням найманої праці, створенням ефективного механізму регулювання трудових відносин, забезпеченням гарантій права на працю. Їх вирішення, особливо щодо неповнолітніх, має важливе соціальне значення, потребує кардинальної зміни традиційних підходів до регулювання трудових відносин за участі цих осіб, ефективних засобів забезпечення їх зайнятості. Ринок праці сам по собі не створює гарантій здійснення права на працю, а особливо для молоді, яка з об’єктивних причин не здатна на рівних конкурувати з досвідченими повнолітніми працівниками. Збідніння значної частини населення призвело до неможливості у багатьох випадках забезпечення батьками обов’язку щодо утримання неповнолітніх дітей, що вимагає здійснення цілої низки заходів соціального захисту сімей з дітьми, в тому числі щодо створення відповідних економічних умов та подальшого розроблення нормативно-правової бази щодо вторинної зайнятості студентів та учнів у вільний від навчання час. Сьогодні для суспільства небезпечною є не сама проблема безробіття, а недосконалість механізмів його профілактики та регулювання Про заходи щодо забезпечення працевлаштування молоді: Указ Президента України від 06.10.1999 р. № 1285 // Офіційний Вісник України. – 1999. - № 40..
Незважаючи на те, що на державному рівні вжито певних заходів щодо реалізації державної молодіжної політики, проблеми молоді у сфері професійної підготовки, продуктивної зайнятості в повному обсязі не вирішено.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок