Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ОЗНАК СТРУКТУРИ РОСЛИНИ В НАСІННЄВІЙ ПРОДУКТИВНОСТІ КОНОПЕЛЬ ТА ЇХ СЕЛЕКЦІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ

РОЛЬ ОЗНАК СТРУКТУРИ РОСЛИНИ В НАСІННЄВІЙ ПРОДУКТИВНОСТІ КОНОПЕЛЬ ТА ЇХ СЕЛЕКЦІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ

Назва:
РОЛЬ ОЗНАК СТРУКТУРИ РОСЛИНИ В НАСІННЄВІЙ ПРОДУКТИВНОСТІ КОНОПЕЛЬ ТА ЇХ СЕЛЕКЦІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР“
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК”
КОНОПЛЯ Катерина Валеріївна
УДК 631.527:633.522:631.53.01
РОЛЬ ОЗНАК СТРУКТУРИ РОСЛИНИ
В НАСІННЄВІЙ ПРОДУКТИВНОСТІ КОНОПЕЛЬ
ТА ЇХ СЕЛЕКЦІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ
Спеціальність 06.01.05 – селекція рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті луб’яних культур Української академії аграрних наук протягом 2003-2006 рр.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Мигаль Микола Дмитрович,
Інститут луб’яних культур УААН,
провідний науковий співробітник
відділу селекції і насінництва конопель
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Бобер Анатолій Федорович,
ННЦ “Інститут землеробства УААН”,
головний науковий співробітник
відділу генетики і селекції кормових культур
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Жемойда Віталій Леонідович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
завідувач кафедри селекції та насінництва
Захист відбудеться “19 грудня 2007 р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 в ННЦ “Інститут землеробства УААН”.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ “Інститут землеробства УААН”.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського р-ну Київської області, ННЦ “Інститут землеробства УААН”, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “14 листопада 2007 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л. О. Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Коноплі – луб’яна культура, яка відрізняється від багатьох інших сільськогосподарських культур наявністю специфічних біологічних і господарсько-цінних ознак, що спонукає селекціонерів направляти свої зусилля на вирішення багатьох задач – виведення високоволокнистих, безнаркотичних, стійких за ознакою однодомності і урожайних за насінням сортів конопель. Підвищення насіннєвої продуктивності конопель особливого значення набуває завдяки всебічному використанню насіння в народному господарстві. Крім потреби для посіву, насіння конопель є сировиною для одержання технічної і харчової олії. Відходи олійного виробництва (макуха) використовують як висококалорійний корм для тварин. Насіння конопель – унікальний корм для будь-якого виду домашньої птиці. З насіння виготовляють ліки проти різних хвороб.
Про особливості впливу зовнішніх факторів на урожай насіння конопель є достатня наукова і практична інформація, яка рекомендує оптимальні строки посіву, норми висіву насіння, густоту стеблостою, норми внесення органічних і мінеральних добрив, строки збирання урожаю тощо.
Наші дослідження присвячені вивченню іншого напрямку – впливу ознак структури рослини на підвищення продуктивності за насінням при однакових зовнішніх умовах вирощування культури.
Актуальність теми наукових досліджень полягає в тому, що вона торкається питань, які досі не вивчали або вивчали в обмеженому обсязі, і направлена на виявлення ролі ознак структури рослини конопель в формуванні кількісних і якісних показників насіння. Використання отриманої інформації сприятиме створенню нових сортів конопель високопродуктивних за насіннєвою продуктивністю.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана за тематичними планами відділу селекції і насінництва конопель Інституту луб’яних культур УААН протягом 2003-2006 рр. згідно науково-технічної програми УААН „Луб’яні культури”, завдання 02 „Удосконалити методи селекції та насінництва однодомних конопель, створити високопродуктивні сорти з поліпшеними господарськими та біологічними ознаками” (номер державної реєстрації 01014008070).
Мета і завдання дослідження. Мета – встановлення рівня впливу ознак структури рослини на насіннєву продуктивність конопель для практичного використання в селекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ ОЗНАК СТРУКТУРИ РОСЛИНИ В НАСІННЄВІЙ ПРОДУКТИВНОСТІ КОНОПЕЛЬ ТА ЇХ СЕЛЕКЦІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок