Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,25 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
\bookfoldsheets0ДЕРЖАВНА УСТАНОВА“
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ”
Пустовійт Роберт Фрідріхович
УДК 330.341.2
ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті.
Науковий консультант |
доктор економічних наук, професор
Лагутін Василь Дмитрович,
Київський національний торговельно-економічний університет, завідувач кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор Дементьєв В’ячеслав Валентинович, Донецький національний технічний університет, декан факультету економіки та менеджменту, завідувач кафедри економічної теорії;
доктор економічних наук, професор
Малий Іван Йосипович,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, декан по роботі з іноземними студентами;
доктор економічних наук, професор
Яременко Олег Леонідович,
заступник керівника експертно-аналітичного центру з питань грошово-кредитної політики Ради НБУ.
Провідна установа |
Інститут економіки промисловості НАН України, відділ фінансово-економічних проблем використання виробничого потенціалу (м. Донецьк).
Захист відбудеться “24” січня 2007 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “ 22 ” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним із основних структурних елементів функціонування економіки ринкового типу є підприємництво. Особливої важливості ідеологія бізнесу та перспективи його розвитку набувають у трансформаційній економіці. Саме від того, наскільки успішно підприємництво реалізує свій потенціал, залежить успіх реформ. Тому не дивно, що владні інституції в країнах, що трансформують економіки, головною метою економічної політики визначали створення відповідного інституційного середовища для становлення і розвитку підприємництва. Саме вдосконалення останнього забезпечує зменшення невизначеності та ризиків як у безпосередньо бізнесовій сфері, так і у взаємовідносинах “держава – підприємництво” і, таким чином, впливає на процес мінімізації трансакційних витрат. В остаточному підсумку, сприятливий інституційний клімат є запорукою ефективного функціонування економічних суб’єктів, сталого економічного зростання в країні та підвищення рівня агрегованого добробуту її громадян.
Актуальність теми дослідження. На практиці реально існуючий інституційний порядок більшою чи меншою мірою відрізняється від ідеальної моделі. У багатьох трансформаційних економіках відсутні надійні і стабільні інституційні засади ринкового розвитку, що поглиблює проблему непередбачливості та суперечливості бізнес-середовища та підриває довіру підприємців до власних урядів. Тому у роботі визначено основні причини виникнення подібних проблем, чинники, що впливають на формування інституційного підґрунтя ринкових реформ, унаслідок чого уряди, населення і підприємці постсоціалістичних країн різною мірою виявилися здатними до формування ефективного інституційного середовища; окреслено перспек-тиви розвитку бізнесу у трансформаційних країнах з точки зору інституціональної теорії. Усе це обумовило необхідність комплексного дослідження теоретико-методологічних засад інституційних середовищ підприємництва у країнах, що здійснюють трансформаційні перетворення.
Протягом тривалого часу методологічні принципи неоінститу-ціональної теорії та її основні постулати не знаходили гідного місця в економічній науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок