Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОБІОЦЕНОЗ ШКІРИ СТОПИ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ А-БАКТЕРИНОМ

МІКРОБІОЦЕНОЗ ШКІРИ СТОПИ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ А-БАКТЕРИНОМ

Назва:
МІКРОБІОЦЕНОЗ ШКІРИ СТОПИ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ А-БАКТЕРИНОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ІМУНОЛОГІЇ ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
БОЙЧАК Олександр Володимирович
УДК 579.6:612.79-06:616.379-008.64
 
МІКРОБІОЦЕНОЗ ШКІРИ СТОПИ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ А-БАКТЕРИНОМ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії
ім. І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
Климнюк Сергій Іванович, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології.
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор
Дикий Ігор Леонідович, Національний фармацевтичний університет МОЗ України, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології;
доктор медичних наук, професор
Ковальчук Валентин Петрович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, професор кафедри мікробіології, вірусології та імунології.
Провідна установа: | Інститут мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.
Захист відбудеться 03.07.2003 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.618.01 при Інституті мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14).
Автореферат розісланий 03\2.06. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Бруснік С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворюваність на цукровий діабет у всіх країнах світу протягом останніх років має виражену тенденцію до збільшення. Тому ця проблема привертає увагу дослідників багатьох медичних галузей. Лікування захворювань, що розвиваються на фоні цукрового діабету, залишається одним із найважливіших питань сучасної медицини (Боровкова С.О., 2003; Гусак И.В. та ін., 1996; Ляпіс М.О., Герасимчук П.О., 2001; File T.M., Tan J.S., 1993).
Загрозливими для життя є некротично-запальні ураження стопи, які виникають у 25 % хворих і є основною причиною їх госпіталізації, інвалідизації, смертності (Корымасов Е.А., 1991; Schon L.S., Marks R.M., 1995). Вони проявляються у вигляді діабетичної гангрени, гнійно-некротичних і виразково-некротичних уражень стопи, трофічних виразок і синдрому стопи діабетика-– комплексу анатомо-функціональних змін ступні, зумовлених діабетичною ангіопатією та невропатією (Федоренко В.П., 1997; Хворостинка В.Н. та ін., 1996; Bergman M., Sicard G.A., 1991). Серед пацієнтів, що мали ампутацію з причин, не пов’язаних із травмою, 45–70 % складають хворі на цукровий діабет (Гостищев В.К. та ін., 1999; Заремба В.С., Зіменковська А.Б., 1999; Gibbons G.W., Frykberg R.G., 1991; Morrel B., 1990). Тривалість госпіталізації таких хворих суттєво перевищує тривалість перебування їх у стаціонарі в разі будь-яких інших ускладнень при даній патології.
У виникненні гнійно-некротичних процесів ступні важливу роль відіграють як аеробна (золотисті стафілококи, -гемолітичні стрептококи, протеї, псевдомонади), так і анаеробна мікрофлора (превотели, бактероїди, клостридії, пептострептококи). Вони розмножуються, призводять до тромбозу дрібних судин, наступної ішемії, місцевих некрозів і гангрени (Солнцева В.К. та ін., 2000; Milgram J.W., 1993).
Вище вказані мікроорганізми є представниками мікробіоценозів шкіри людини, які формувались протягом тисячоліть. Антропогенні впливи змінили не тільки реактивність організму людини, але й деякі біологічні властивості мікробів – антигенні, імуногенні, вірулентні тощо.
Шкіра людини як біотоп складається з різних топодемів з неоднаковими умовами існування. Тому виникає необхідність вивчення екологічних параметрів мікробіоценозів на рівні угруповань і популяцій (Климнюк С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІКРОБІОЦЕНОЗ ШКІРИ СТОПИ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ А-БАКТЕРИНОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок