Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

Назва:
КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ПОЯРКОВА ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 616.988-053.31-07-08
КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ
ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
14.01.10 - Педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук
Знаменська Тетяна Костянтинівна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідуюча
відділенням неонатології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Андрущук Аліса Опанасівна,
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця
МОЗ України (Київ), професор кафедри педіатрії № 1
доктор медичних наук, професор
Ткаченко Світлана Кузьмінічна ,
Львівський медичний університет ім.Д.Галицького МОЗ України, професор кафедри факультетської та шпитальної педіатрії
Провідна організація: Київська медична академія післядипломної освіти
ім.П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра неонатології
Захист дисертації відбудеться “ 10 “ червня 2003 року
о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 25 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Квашніна Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших проблем неонатології на сучасному етапі є вивчення внутрішньоутробної інфекційної патології плода і новонародженого. Кількість дітей з вираженими наслідками пренатальних інфекцій у вигляді поточного патологічного процесу, залишкових явищ і стійких вроджених структурних дефектів значно перевищує число діагностованих внутрішньоутробних інфекцій у періоді новонародженості (Н.С.Кольцова, 1998; О.В.Санина, 1999; Є.І.Барановська, С.В.Жаворонок та співавт., 2001).
Це створює не тільки медичні, але й соціально-економічні проблеми, тому що в багатьох випадках такі діти потребують постійної допомоги протягом усього життя. Таким чином, проблема набуває загальнодержавного значення (Н.Г.Гойда, В.Ю.Мартинюк, 1999).
Важливість своєчасної діагностики і лікування перинатальних інфекцій визначається високим відсотком летальності таких дітей у періоді новонародженості. За даними літератури смертність дітей у неонатальному періоді, яка зумовлена внутрішньоутробною інфекцією, складає від 11 до 45 %, інвалідність - 12 % (Н.В.Лихачева, 1998; В.А.Матвеев, В.В.Шевцова, 1998).
Серед інфекційних захворювань, що входять до складу TORCH комплексу, одне з перших місць посідає цитомегаловірусна інфекція (ЦМВІ).
Європейським регіональним бюро ВООЗ ЦМВІ включена до групи хвороб, які визначають майбутнє інфекційної патології (Г.А.Самсыгина, 1997).
У вагітних жінок частота ЦМВІ складає від 13 до 91,6 % (С.М.Толкач, С.П.Писарєва, 2001; О.О.Корчинська, 2001). Завдяки персистенції і внаслідок статевого шляху передачі ЦМВІ створює реальну загрозу нормальному розвитку плода та призводить до високої захворюваності, інвалідизації та дитячої смертності (С.С.Лубяная, 2000).
Дослідження останніх років свідчать про значні коливання частоти поширення ЦМВІ серед новонароджених. За даними И. Кузьмина (2001) частота внутрішньоутробної ЦМВІ коливається у великих межах - від 0,2 до 48,3 %, тому не існує єдиної думки про поширеність даної інфекційної патології серед новонароджених дітей. Внутрішньоутробна ЦМВІ не має специфічної клінічної картини, а існуючі діагностичні методи, по-перше, недостатньо інформативні, по-друге, до теперішнього часу у повній мірі не використовуються, тому ЦМВІ діагностується значно рідше, ніж інші захворювання періоду новонародженості (С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок