Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ / сторінка 3

Назва:
КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Автором особисто здійснювались спостереження за новонародженими під час проведення лікування. Проведено співставлення клінічних та лабораторних даних та статистичний аналіз отриманих результатів.
Апробація результатів дисертації. Матеріали дисертаційної роботи повідомлялися на ІІ Конгресі неонатологів України (Харків, 2002), Регіональній науково-практичній конференції "Актуальні питання неонатології та дитячого харчування" (Вінниця, 2002); Всеукраїнській науково-практичній конференції "Актуальні питання перинатології" (Чернівці, 2001).
Публікації. За темою дисертації опубліковано 6 робіт, із них: 4 статті у фахових журналах, 2 тез, які висвітлюють матеріали доповідей на зїздах та науково-практичних конференціях.
Обсяг і структура дисертації. Дисертація викладена на 136 сторінках основного тексту і складається з вступу, огляду літератури, методів досліджень, 4 розділів власних досліджень, аналізу та узагальнення результатів дослідження, висновків, практичних рекомендацій та списку використаних джерел, який включає 215 найменувань і займає 28 сторінок. Робота ілюстрована 19 таблицями, 7 рисунками, які займають 7 сторінок.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Об'єкт та методи дослідження. Для вирішення поставлених задач в динаміці раннього неонатального періоду комплексно обстежено 120 новонароджених, з них 90 дітей, що народились у жінок, інфікованих цитомегаловірусом (основна група). Групу порівняння склали 30 новонароджених від соматично здорових жінок. Аналіз особливостей перебігу періоду ранньої неонатальної адаптації у обстежених новонароджених проводили з урахуванням перебігу вагітності та пологів у матері. Стан новонароджених оцінювали за шкалою Апгар, ступінь дихальної недостатності - за шкалою Довнеса. Поряд із загальноклінічними та лабораторними дослідженнями (загальний аналіз крові, стан системи згортання крові та рівень глюкози в крові) на 1-3 та 5-7 добу життя проводили ультразвукове дослідження структур головного мозку, імунологічні та серологічні дослідження.
Ультразвукове дослідження структур головного мозку проводили за допомогою ультразвукового апарату SA-9900 фірми MEDISON (Корея) мікроконвексним датчиком на частоті 5-7,5 МГц в режимі реального часу. Сканування головного мозку проводили через велике тім'ячко у фронтальному, сагітальному і парасагітальному перетинах з вивченням структури паренхіми головного мозку, розмірів бокових шлуночків, третього, четвертого шлуночків, базальних цистерн.
Серологічну діагностику для визначення специфічних антитіл в сироватці крові проводили методом імуноферментного аналізу, визначали специфічні антицитомегаловірусні антитіла класу G, M. Застосовували діагностичну тест-систему фірми "Abbott" (США), двохвильовий аналізатор "Квантум-2" з модулем А, який містить протокол аналізу "Abbott" CMV (США) та відповідну програму. Крім того, використовували тест-системи IgM та IgG фірми "Novum Diagnostica" (Німеччина) і стриповий імуноферментний аналізатор "Stat fax-300" (США) при довжині хвилі 450 нм.
Для виявлення етіологічного агента ЦМВІ був застосований метод ампліфікації ДНК за допомогою полімеразної ланцюгової реакції. Виявлення ЦМВ проводили на тест-системі Амлі-Сенс-200 для ампліфікації ділянки ДНК 500 пн. MIE-гена цитомегаловірусу, розробленою Центральним науково-дослідним інститутом епідеміології МЗ РФ, згідно інструкції до застосування. Досліджуваний матеріал: сироватка крові.
Як діагностичний інформативний тест використовували дослідження мазків-відбитків з материнської і плодової частин плаценти. Використовували фарбування основним фуксином, метиленовим синім, яке дозволяє виявити фуксинофільні включення, характерні для вірусних інфекцій.
За результатами діагностичних тестів виділено 53 новонароджених без ознак ЦМВІ (1 група) та 37 новонароджених з веріфікованим діагнозом ЦМВІ (2 група).
Для оцінки імунологічного статусу методом проточної цитометрії з використанням моноклональних антитіл проведені дослідження стану лімфоцитарних субпопуляцій, а саме Т-лімфоцитів (CD3+), В-лімфоцитів (CD19+), натуральних кілерів (CD16/56+), Т-хелперів/індукторів (CD3+4+), Т-супресорів/цитотоксиків (CD3+8+), у периферичній крові новонароджених дітей від вірус-інфікованих матерів на 5-7 добу життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок