Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ / сторінка 5

Назва:
КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Грудне вигодовування у новонароджених від матерів, інфікованих ЦМВ, починали в більш пізні терміни, на 4-5 добу життя.
Таким чином, отримані дані свідчать про частий розвиток дизадаптаційних синдромів у новонароджених від матерів, інфікованих ЦМВ, що призводить до патологічного перебігу періоду ранньої неонатальної адаптації.
У жінок, інфікованих ЦМВ, висока імовірність інфікування плода під час вагітності і пологів. З метою встановлення інфікування ЦМВ у новонародженого були використані серологічні, молекулярні (ПЛР) та експрес-дослідження плаценти.
При дослідженні мазків-відбитків з материнської частини плаценти у 42 випадках відмічалась наявність нейтрофілів та лімфоцитів, дифузно розміщених у мазку. Крім того, виявлені розміщені групами децидуальні клітини з дистрофічно зміненими ядрами та цитоплазмою. Відмічалася також сукупність децидуальних клітин з гіперхромними ядрами неправильної форми. У цих плацентах виявлені типові цитомегаловірусні клітини. У деяких спостереженнях виявлені гігантські клітини з ексцентрично розміщеним ядром та оксифільним включенням (рис.). Ядерні включення оточені оптично світлим порожнім обідком, в якому розташовані 1-2 ядра (див. рис.). У мазках-відбитках розгалуженої частини хоріону відмічена наявність дифузно розташованих лімфоцитів, поодиноких нейтрофілів. Типові “цитомегаловірусні” клітини виявлені у 10 % спостережень.
У всіх дітей після народження визначали наявність специфічних антитіл до ЦМВ (Ig M, G).
Ig G антитіла розцінювали як антитіла, що дитина отримала від матері. Діагностично значимі рівні Ig G антитіл виявлені у 37 (41,1 %) новонароджених, серед них рівень Ig G від 0,300 до 0,400 IE/ml визначено у 19 (51,4 %) дітей, 0,400 – 0,500 IE/ml - у 9 (24,3 %), від 0,500 до 1,955 IE/ml - у 9 (24,3 %).
У здорових новонароджених специфічний Ig М з'являється не раніше, ніж через місяць після народження. У новонароджених від матерів, інфікованих ЦМВ, специфічні Ig М антитіла визначаються на першому тижні після народження. Діагностично значимі концентрації Ig М виявлені у 20 (54,1 %) дітей у діапазоні від 0,200 до 0,300 IE/ml.
ПЛР була позитивною у 26 (70,3 %) із 37 вищезгаданих дітей.
При співставленні результатів досліджень визначення Ig M та ПЛР нами отримані такі результати: у 11 (29,8 %) немовлят обидві реакції позитивні, у 17 (45,9 %) – позитивна ПЛР при відсутності Ig M антитіл, у 9 (24,3 %) – наявність Ig M антитіл при негативній ПЛР. У всіх випадках ми вважали ЦМВ-інфекцію верифікованою.
При співставленні результатів всіх проведених тестових досліджень виявлено, що у 37 із 42 випадків наявності специфічних змін у мазках-відбитках плаценти вони співпали з даними серологічних та молекулярних досліджень. У 5 випадках хоча і визначені специфічні для ЦМВ зміни у мазках-відбитках плаценти, в жодному з інших тестів інфікованість новонароджених не підтверджена.
Таким чином, на підставі проведених діагностичних досліджень інфікованість ЦМВ підтверджена у 37 (41, 1 %) новонароджених. Цим дітям проводили специфічну терапію (2 група). За рештою 53-ма дітьми (1 група) спостерігали протягом 3-х місяців. За цей період ні в кого з них не виникло симптомів ЦМВІ.
Наявність численних змін з боку нервової системи обумовила необхідність поглибленого обстеження стану нервової системи за допомогою нейросонографічного дослідження.
Найбільш виражені зміни НСГ-картини спостерігались у новонароджених 2 групи. Морфологічним субстратом внутрішньоутробної гіпоксії та асфіксії під час пологів в більшості випадків було порушення церебрального кровотоку, повнокров'я головного мозку, його набряк з розвитком крововиливів, ділянок ішемії з наступним гліозом, або кістозною дегенерацією.
На 1 добу у 24,5 і 54,1 % новонароджених 1 та 2 груп відповідно відмічались УЗ ознаки набряку головного мозку, які свідчили про дифузні ішемічні ураження і порушення мозкового кровообігу. У цих дітей спостерігались звуження шлуночків мозку, підвищення ехогенності в перивентрикулярних ділянках, нечіткість візуалізації борозн та звивин головного мозку, а також розширення субарахноїдального простору за рахунок базальних цистерн, причому при тяжкому ступені асфіксії такі порушення були більш виражені.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок