Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ / сторінка 6

Назва:
КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Висока частота перинатальної асфіксії (83,3 %) обумовила кількість інтравентрикулярних крововиливів (ІВК). Найбільш виражені зміни НСГ-картини спостерігались у новонароджених 2 групи (частота ІВК 59,5 проти 26,4 % у новонароджених 1 групи, p < 0,05). Ступінь ІВК визначався тяжкістю асфіксії: ІВК III-IV ступеня у 1 групі мали тільки діти, народжені в стані тяжкої асфіксії (1,9 %), а у 2 групі – діти, народжені в стані асфіксії помірного і тяжкого ступеня (10,8 %). Розповсюдженість крововиливів коливалась від ізольованих субепендімальних крововиливів (ІВК І ст.) до геморагій в порожнину шлуночків (ІВК ІІ-ІІІ ст.) та в церебральну паренхіму (ІВК ІV ст.).
Поряд з гіпоксично-ішемічними ураженнями головного мозку при НСГ у 11,3 і 43,2 % дітей 1 і 2 груп виявлені ехопозитивні включення в паренхімі головного мозку (p < 0,05), що може свідчити про наявність вогнищ запальної інфільтрації та глибоких змін у стінках судин внаслідок внутрішньоутробного інфікування ЦМВ. У 2 дітей 2 групи (5,4 %) при НСГ виявлені кальцифікати в перивентрикулярних ділянках головного мозку.
У великої кількості дітей 1 і 2 групи (7,5 та 27,0 % відповідно) у місячному віці зберігалися ехопозитивні включення в паренхімі мозку, що може бути підтвердженням наявності морфологічних змін в структурах головного мозку в результаті внутрішньоутробного інфікування.
Виявлені клінічні та нейросонографічні ознаки гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС можуть свідчити не про безпосередній вплив цитомегаловірусу на стан нервової системи, а про комплексну дію несприятливих факторів антенатального та інтранатального періоду (фетоплацентарна недостатність, прееклампсія, анемія вагітних, загроза переривання вагітності, недоношеність), що призвели в сукупності до розвитку хронічної та гострої перинатальної асфіксії у новонароджених. Наявність ехопозитивних включень та кальцифікатів в паренхімі мозку поряд з структурними змінами головного мозку повинні вважатись специфічними маркерами внутрішньоутробного інфікування.
Таким чином, проведення нейросонографічних досліджень головного мозку новонароджених від матерів, інфікованих ЦМВ, в ранньому неонатальному періоді та в динаміці першого місяця життя дає можливість на ранніх етапах виявляти патологічні зміни в морфо-функціональному стані мозкових структур, які обумовлені гіпоксично-ішемічним ураженням та інфікуванням, і своєчасно та ефективно призначати комплексне лікування.
Дослідження імунологічного статусу новонароджених від матерів, інфікованих ЦМВ, показали, що кількість лейкоцитів, лімфоцитів, Т-, В-лімфоцитів, натуральних кілерів, хелперів/індукторів та супресорів/ цитотоксиків у дітей обох груп суттєво не відрізнялась. Водночас виявлені зміни відносно показників групи порівняння. Так, абсолютна кількість лімфоцитів була вірогідно нижчою у дітей обох груп. Кількість CD3+ T-лімфоцитів та CD19+ B-лімфоцитів також була зниженою у дітей обох груп. Абсолютна кількість CD16/56+ природних кілерів, CD3+4+ Т-хелперів/індукторів та CD3+8+ Т-супресорів/цитотоксиків у дітей дослідних груп також суттєво знижена. Тобто, новонароджені від вірус-інфікованих матерів на 5-7 добу життя мають знижену кількість лімфоцитів у периферичній крові. На цьому фоні спостерігається падіння абсолютного числа клітин всіх основних субпопуляцій лімфоцитів.
Більш детальний аналіз відносного вмісту лімфоцитів та їхніх субпопуляцій показав, що відмічені зміни відбуваються не тільки за рахунок абсолютної лімфопенії, але й за рахунок перерозподілу клітин у субпопуляціях лімфоцитів. Імунологічні показники новонароджених 2 групи на 5-7 добу життя характеризувалися відносною лімфопенією, зниженим вмістом CD3+Т-лімфоцитів та CD3+4+ Т-хелперів/індукторів, а також зниженням співвідношення CD4+/CD8+ (табл.). У новонароджених 1 групи виявлено зменшення вмісту Т-хелперів/індукторів та зниження співвідношення хелпери/супресори. Водночас, на відміну від 1 групи, зниження відсотку лімфоцитів та Т-лімфоцитів не спостерігалося.
Отже, провідними порушеннями кількісного складу лімфоцитарних субпопуляцій у новонароджених від вірус-інфікованих матерів є зниження загальної кількості лімфоцитів, падіння вмісту Т-лімфоцитів за рахунок нестачі Т-хелперів/індукторів та зменшення співвідношення хелпери/супресори.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок