Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ / сторінка 7

Назва:
КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Аналіз індивідуальних даних підтвердив справедливість цього припущення. Відсоток новонароджених з низькими значеннями вмісту CD3+ Т-лімфоцитів (< 58 %) значно вищий в обох дослідних групах відносно групи порівняння; відсоток новонароджених з низькими показниками відносного вмісту CD3+4+ Т-хелперів/індукторів (< 38 %) також значно підвищений у обох дослідних групах. Відсоток новонароджених з підвищеними показниками вмісту лімфоцитів (> 57 %) та CD3+ Т-лімфоцитів (> 67 %) значно підвищений у 1 групі (як відносно групи порівняння, так і відносно 2 групи), тобто у новонароджених з непідтвердженим ЦМВІ значно частіше виявлялося підвищення відносної кількості лімфоцитів та Т-лімфоцитів.
Таким чином, у новонароджених від вірус-інфікованих матерів формуються певні зміни в імунній системі. Провідними порушеннями клітинного імунітету є зниження кількості лімфоцитів та Т-лімфоцитів в основному за рахунок падіння вмісту Т-хелперів/індукторів, завдяки чому також спостерігається зниження співвідношення хелпери/супресори. В гуморальній ланці імунітету у таких новонароджених спостерігається підвищення продукції імуноглобуліну М та тенденція до підвищення імуноглобуліну G. Такі зміни формуються під впливом підвищення антигенного, в данному випадку, вірусного оточення. Найбільш вразливими до такого вірусного впливу в організмі плода та новонародженого, ймовірно, є хелперно-індукторні клітини.
Виявлені порушення імунного статусу новонароджених від ЦМВ інфікованих матерів спонукали до застосування в терапії таких дітей специфічного препарату, який не тільки діє на ЦМВ, але й сприяє підвищенню імунологічних показників, а тим самим імунному захисту дитини. Таким препаратом обрано вітчизняний імуноглобулін антицитомегаловірусний людини рідкий.
Лікування проводили 37 дітям, у яких підтверджено ЦМВ інфікування. Препарат призначали внутрішньом'язово в дозі 0,5 мл/кг/добу, тричі, з інтервалом 2-3 дні.
Проведення противірусної терапії у новонароджених суттєво не впливало на показники абсолютної кількості лейкоцитів, лімфоцитів, Т-лімфоцитів (CD3+), В-лімфоцитів (CD19+), натуральних кілерів (CD16/56+), Т-хелперів/індукторів (CD3+4+) та Т-супресорів/цитотоксиків (CD3+8+) у периферичній крові новонароджених дітей, хоча і відмічена деяка тенденція до їх покращання.
Результати визначення відсоткового вмісту лімфоцитів, субпопуляцій лімфоцитів та співвідношення хелпери/супресори у периферичній крові дітей після проведення противірусної терапії показали, що після лікування спостерігалася нормалізація вмісту лімфоцитів та CD3+ Т-лімфоцитів. Відмічено також вірогідне підвищення кількості Т-хелперів/індукторів та співвідношення хелпери/супресори, хоча ці показники і залишились зниженими відносно контролю.
Таким чином, проведення у новонароджених противірусного лікування значною мірою сприяло нормалізації показників вмісту лімфоцитів, Т-лімфоцитів, Т-хелперів/індукторів та співвідношення хелпери/супресори, що свідчить про покращання стану клітинного імунітету.
Після проведеної терапії досягнуто стабілізації концентрації Ig G антитіл та зниження приблизно в 2 рази Ig M антитіл (від 100 до 200 ІЕ/мл), тобто відбулось покращання гуморального імунітету
Позитивні зміни показників клінічного статусу починались вже після першої ін'єкції препарату. Поступово зникали прояви синдромів дизадаптації та гіпоксії, поліпшилися показники НСГ.
Проведення нейросонографічного дослідження через 1 місяць після рекомендованого лікування виявило покращання нейросонографічних показників, що свідчить про позитивний вплив запропонованої терапії на неврологічний статус ЦМВ-інфікованих дітей. Так, інтравентрикулярні крововиливи виявлялись уже лише у 8 дітей (21,6 проти 59,5 % до лікування, p < 0,05), ехопозитивні включення у 27,0 проти 43,2 % до лікування (p < 0,05).
Все це свідчить про високу ефективність застосованого препарату і дозволяє рекомендувати його для широкого впровадження в практику роботи родопомічних закладів.
ВИСНОВКИ
На підставі вивчення особливостей перебігу неонатального періоду, стану нервової та імунної системи у новонароджених від матерів, інфікованих ЦМВ, у дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання сучасної неонатології - розроблені та впроваджені в практику охорони здоров'я діагностичні критерії та удосконалений комплекс лікувально-профілактичних заходів для новонароджених, інфікованих ЦМВ, що сприятиме зменшенню захворюваності та інвалідизації цих дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок