Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ / сторінка 8

Назва:
КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

1. Інфікованість вагітних цитомегаловірусом негативно впливає на стан новонароджених: 83,2 % дітей народжується в стані асфіксії, з них 67,7 % - середнього, 15,5 % - тяжкого ступеня; у 30 % новонароджених зменшена маса тіла; поширені дизадаптаційні синдроми (у 18,9 % - синдром дихальних розладів, у 35,5 % - неврологічні порушення, у 6,7 % -геморагічний синдром, у 8,9 % - порушення терморегуляції, у 3,3 % - гіпоглікемічний синдром).
2. За даними нейросонографії найбільш характерними є дифузне та вогнищеве підвищення ехощільності тканини мозку, наявність кіст, кальцинатів, внутрішньошлуночкових та перивентрикулярних крововиливів, що клінічно проявляється синдромами підвищеної нервово-рефлекторної збудливості, пригнічення, вегето-вісцеральних дисфункцій, гіпертензивним та гідроцефальним синдромами.
3. У дітей з внутрішньоутробною ЦМВІ відмічається підвищення деяких показників гуморального (Ig M) та зниження показників клітинного (загальної кількості Т-лімфоцитів, Т-хелперів/індукторів, співвідношення хелперів/супресорів) імунітету.
4. Діагностичними критеріями внутрішньоутробної ЦМВІ у ранньому неонатальному періоді слід вважати наявність у відбитках плаценти клітин, ушкоджених ЦМВ; специфічних антитіл IgM у крові новонародженого, Ig G антитіл у високих титрах у матері і дитини, позитивної ПЛР; ехо-включень та кальцифікатів у мозковій тканині при НСГ.
5. Застосування в комплексній терапії вітчизняного імуноглобуліну антицитомегаловірусного людини рідкого сприяє швидкому поліпшенню клінічного стану новонароджених, поступовій регресії та ліквідації синдромів дизадаптації, позитивній динаміці показників клітинного та гуморального імунітету протягом першого місяця лікування. Все це дає підстави для високої оцінки ефективності антицитомегаловірусного препарату і впровадження його у практичну діяльність лікарів-неонатологів та педіатрів.
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
1. Новонароджених від матерів, інфікованих ЦМВ, слід включати в групу ризику по розвитку дизадаптаційних синдромів. Вони потребують особливо ретельного спостереження і проведення цілеспрямованих лікувально-профілактичних заходів.
2. Враховуючи високу частоту дизадаптаційних синдромів, серед яких провідне місце займають неврологічні порушення, необхідно проводити новонародженим нейросонографічне дослідження морфо-функціональних структур мозку в ранньому неонатальному періоді.
3. Ранню неонатальну діагностику інфікованості новонароджених слід проводити із застосуванням таких тестів: цитологічні дослідження відбитків материнської та плодової частин плаценти, визначення специфічних антитіл Ig G та М до цитомегаловірусу та полімеразна ланцюгова реакція.
4. Діагноз вродженої цитомегаловірусної інфекції вважати верифікованим за наявності у відбитках плаценти ушкоджених цитомегаловірусом клітин, специфічних імуноглобулінів М антитіл у крові новонародженого, імуноглобулінів G антитіл у високих титрах у матері і дитини, позитивної полімеразної ланцюгової реакції, ехо-включень та кальцифікатів у мозковій тканині при нейросонографії.
5. Наявність позитивних результатів цитологічного, серологічного та імунологічного обстежень слід розглядати як абсолютні показання для включення в комплекс лікування новонароджених дітей імуноглобуліну антицитомегаловірусного людини рідкого в дозі 0,5 мл/ кг/добу, тричі, кожні 2-3 дні, всього 3 ін'єкції.
6. Контрольну оцінку ефективності специфічної терапії слід проводити через місяць після її закінчення за показниками динаміки серологічних та імунологічних обстежень.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ
ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1.
Діагностика інфікованості вагітних цитомегаловірусом // Буковинський медичний вісник. – 2001. - № 2-3. – С.193-194 (співавт. Толкач С.М., Нетреба Н.І., Неділько І.М.) – набір матеріалу, підготовка до друку.
2.
Сучасні підходи до лікування цитомегаловірусної інфекції у вагітних і новонароджених // Ліки України. – 2002. - № 7-8. – С.27-28 (співавт. Знаменська Т.К., Писарева С.П., Толкач С.М., Писарев А.О.) - набір матеріалу, розробка принципів лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: КЛІНІКА, РАННЯ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦИТОМЕГАЛОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок