Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАДА У НЕКЛАСИЧНИХ ФОРМАХ ДЕМОКРАТІЇ: ПОЛІТИКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ ВИМІР

ВЛАДА У НЕКЛАСИЧНИХ ФОРМАХ ДЕМОКРАТІЇ: ПОЛІТИКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ ВИМІР

Назва:
ВЛАДА У НЕКЛАСИЧНИХ ФОРМАХ ДЕМОКРАТІЇ: ПОЛІТИКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ ВИМІР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,41 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
ШЕВЧУК ВІКТОРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 321.7 : 321.01 + 572.027
ВЛАДА У НЕКЛАСИЧНИХ ФОРМАХ ДЕМОКРАТІЇ:
ПОЛІТИКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ ВИМІР
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути і процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
ХАРКІВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: |
кандидат філософських наук, доцент Фісун Олександр Анатолійович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри політології
доктор політичних наук, професор Горбатенко Володимир Павлович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, провідний науковий співробітник, завідувач Центру енциклопедичних юридичних видань (м. Київ)
кандидат політичних наук, доцент Шаповаленко Марина Володимирівна,
Національний університет внутрішніх справ,
доцент кафедри філософії і політології (м. Харків)
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, відділ теоретичних та прикладних проблем політології (м. Київ)
Захист відбудеться 12.06.2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.18 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-83.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 12.05.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Калиновський Ю.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Теоретичні прояснення специфіки владних структур у некласичних демократіях становлять для політичної науки неабиякий інтерес і представлені в ній досить широко. Однак у цілому розробка цієї проблеми залишається фрагментарною, адже вона повністю розпадається на автономні площини (інституціональну, процедурну, ціннісну тощо), що з точки зору інтегрованого концептуального осмислення робить її помітно недосконалою. Відповідно, навіть такі класичні транзитологічні концепції, які належать Г.О’Доннеллу, А.Пшеворському, Д.Растоу, Р.Сакві, Ф.Шміттеру, С.Хантінгтону, але також не виходять за межі такої спеціалізованості, є вразливими і з позиції можливостей адекватного аналізу змістовних параметрів влади у некласичних демократіях та динаміки її трансформації.
Демонстративне розходження між демократичними деклараціями та реальними посткомуністичними владними відносинами ще більше загострило необхідність заповнення цього своєрідного концептуального вакууму, уточнення та корекції класичних схем демократизації відповідно до типологічної своєрідності посткомуністичного розвитку. Враховуючи, що всі прояви останньої (клановість, патрон-клієнтелізм, патримоніальні архетипи владарювання) мають домодерну ідентифікацію, безумовно, продуктивним буде осмислення транзитивних форм демократії за допомогою політико-антропологічного підходу, який вивчає їх з точки зору традиційних (патримоніальних) моделей влади. Його цінність міститься в реальній можливості звести все багатоманіття емпірично вичленених факторів, рис і тенденцій (як інституціоналізованих, так і неформалізованих) в єдину парадигмально витриману картину. Цілком очевидно і те, що вибір саме політико-антропологічної дослідницької перспективи, яка висвітлює взаємодію сучасних і традиційних структур влади, є більш адекватною теоретичною базою для проектування стратегії оптимізації транзитивного процесу, його системного моделювання й прогнозування.
Як і інші посткомуністичні системи, нового підходу до проблеми трансформації влади потребує Україна. У галузі практичної політики відсутність інтегрованого теоретичного осмислення значною мірою обумовлює те, що Україна має очевидні труднощі із здійсненням демократичних перетворень і зазнає посилення таких вкрай негативних явищ, як нарощування моносубєктності політичної системи, поширення неформальних практик відправлення влади, зрощування влади і власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЛАДА У НЕКЛАСИЧНИХ ФОРМАХ ДЕМОКРАТІЇ: ПОЛІТИКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ ВИМІР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок