Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метод рекурентнИх сПІВВІДНОШЕНЬ У статиЦІ ТА динамІЦІ КОМБІНОВАНИХ цилІндричНих оболоНОк

Метод рекурентнИх сПІВВІДНОШЕНЬ У статиЦІ ТА динамІЦІ КОМБІНОВАНИХ цилІндричНих оболоНОк

Назва:
Метод рекурентнИх сПІВВІДНОШЕНЬ У статиЦІ ТА динамІЦІ КОМБІНОВАНИХ цилІндричНих оболоНОк
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,55 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний аерокосмічний університет
ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
Берешко Ігор Миколайович
УДК 624.046:534.113
Метод рекурентнИх сПІВВІДНОШЕНЬ
У статиЦІ ТА динамІЦІ КОМБІНОВАНИХ
цилІндричНих оболоНОк
Спеціальність 01.02.04 –
механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.
Науковий керівник:
Доценко Павло Данилович,
доктор технічних наук, професор, провідний науковий співробітник Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, м. Харків.
Офіційні опоненти:
Янютін Євгеній Григорович,
доктор технічних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України, м. Харків;
Бабенко Володимир Іванович,
доктор фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б. І. Веркіна НАН України, м. Харків.
Провідна установа:
Інститут технічної механіки НАН України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 22.11. 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.04 у Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського “ХАІ” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова 17.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського “ХАІ”.
Автореферат розісланий 18.10.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Професор ______________ Г. Л. Корнілов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Для дослідження і розрахунку статичного і динамічного напруженого стану, малих коливань, стійкості і несучої здатності окремих оболонкових елементів існує багато підходів, методів, алгоритмів і програм. На жаль, ці підходи практично не поширюються на дослідження багатозв'язних та комбінованих оболонкових конструкцій.
Наприкінці сімдесятих і початку вісімдесятих років розроблялися чисельні алгоритми для дослідження складених оболонок обертання. Ці алгоритми використовували розбивку оболонок на малі елементи, чисельне інтегрування диференціальних рівнянь, метод ортогоналізації Годунова чисельних рішень і одержання зворотними матрицями методу ортогоналізації кінцевого рішення. Поряд із кроком у плані дослідження складних задач, такий підхід мав і ряд дуже важливих недоліків. Насамперед, це використання наближених чисельних рішень (різницеві методи, метод Н'ютона-Канторовича), що при великому числі ділянок розбивки приводить до нагромадження погрішностей. Другий істотний недолік – використання зворотних матриць методу ортогоналізації для одержання рішення, що при великій кількості цих матриць і недоброї обумовленості значно знижує точність розрахунків.
Для дослідження аналогічних задач більш складних конструкцій, єдиним на даний час є метод скінчених елементів (МСЕ). На основі МСЕ розроблено багато спеціальних програм наукового і промислового призначення, а також ряд пакетів (ANSYS, COSMOS, EUCLID, CATIA, UNIGRAPHICS, SAMCEF, NASTRAN та інші) з дуже широкими можливостями, що інтенсивно впроваджуються в промислове виробництво.
Проте, навіть такий потужний і універсальний апарат як МСЕ при використанні для розрахунку досить складних деформівних систем має ряд істотних недоліків, що обмежують його застосування, а в окремих ситуаціях – приводять до помилкових результатів. Останнім часом, як фахівцями, так і кінцевими користувачами проводяться тестування, перевірки і порівняння різних програм на основі МСЕ. І серед безлічі його достоїнств (головне – універсальність), фахівці, користувачі і самі виробники програм відзначають наступні недоліки програм на базі МСЕ:
1. Трудомістка і потребуюча високої кваліфікації допроцесорна підготовка.
2. Невисока точність розрахунків (за рахунок узгодження у вузлах тільки по окремих параметрах НДС і накопиченням погрішності при роботі з великими масивами).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Метод рекурентнИх сПІВВІДНОШЕНЬ У статиЦІ ТА динамІЦІ КОМБІНОВАНИХ цилІндричНих оболоНОк

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок