Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування та використання трудового потенціалу аграрного сектора економіки

Формування та використання трудового потенціалу аграрного сектора економіки

Назва:
Формування та використання трудового потенціалу аграрного сектора економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.В. Докучаєва
КОРОТЄЄВ Микола Анатолійович
УДК 331.101.1:338.43
Формування та використання трудового
потенціалу аграрного сектора економіки
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор, Заслужений працівник вищої школи України Здоровцов Олександр Іванович,
Уманський державний аграрний університет, професор кафедри економіки
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Лотоцький Іван Іванович,
Подільська державна аграрно-технічна академія, завідувач кафедри соціально-трудових відносин і статистики
кандидат економічних наук, професор
Горкавий Володимир Кузьмович,
Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, завідувач кафедри статистики та економічного аналізу
Провідна установа: | Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки”, відділ аграрної та соціальної політики, м. Київ
Захист відбудеться 09.06.2004р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст – 1”, навчальне містечко ХНАУ, корп. 1, к. 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст – 1”, навчальне містечко ХНАУ, корп. 1.
Автореферат розісланий 07.05.2004р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради А.В. Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У системі реформування аграрного сектора економіки для забезпечення його подальшого розвитку на засадах приватної власності на землю і майно, пріоритетного значення набуває проблема формування та ефективного використання трудового потенціалу – вирішального фактора сільськогосподарського виробництва.
Відтворення трудового потенціалу аграрного сектора економіки відбувається в умовах загострення демографічної кризи в сільській місцевості, яка проявляється у спаді народжуваності, наростанні передчасної смертності, поширенні депопуляційних процесів та скороченні тривалості життя населення. Це звужує природну основу його формування, погіршує якісні характеристики.
Кризові явища в економіці та викликаний ними спад обсягів виробництва, призвели до зменшення попиту на робочу силу, загострення відносин зайнятості, посилення процесів вивільнення працездатного населення, наростання офіційного і прихованого безробіття у сільській місцевості, зниження ефективності використання наявного трудового потенціалу.
Дослідженню різних аспектів проблеми формування та використання трудового потенціалу аграрного сектора економіки присвячено праці видатних вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів: О.А. Бугуцького, І.К. Бондар, В.С. Дієсперова, В.К. Горкавого, О.І. Здоровцова, Г.І. Купалової, Е.М. Лібанової, В.Ф. Машенкова, В.І. Лишиленка, І.І. Лотоцького, І.І. Лукінова, С.І. Пирожкова, П.Т. Саблука, М.Ф. Самодурової, В.С. Стешенко, С.Г. Струміліна, К.І. Якуби та інших. Разом з тим, окремі положення, що стосуються визначення впливу демографічних процесів на формування трудового потенціалу аграрного сектора економіки, особливо на регіональному рівні, залишаються недостатньо вивченими. Потребують дослідження сучасні особливості та визначення перспектив формування і підвищення ефективності використання трудового потенціалу пореформованих аграрних підприємств.
Все вищесказане обумовило вибір теми дисертаційної роботи та визначило її структурну побудову.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з тематикою науково-дослідних робіт Уманського державного аграрного університету „Адаптація організаційно-економічного механізму господарювання до соціально орієнтованих ринкових відносин в АПК” (номер державної реєстрації №0101U004493).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування та використання трудового потенціалу аграрного сектора економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок