Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ БЕЗПЕЧНИХ ЗАСОБІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИБУХОВОЇ ВІДБІЙКИ СУЛЬФІДОВМІСНИХ ПОРІД В КАР’ЄРАХ

РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ БЕЗПЕЧНИХ ЗАСОБІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИБУХОВОЇ ВІДБІЙКИ СУЛЬФІДОВМІСНИХ ПОРІД В КАР’ЄРАХ

Назва:
РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ БЕЗПЕЧНИХ ЗАСОБІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИБУХОВОЇ ВІДБІЙКИ СУЛЬФІДОВМІСНИХ ПОРІД В КАР’ЄРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Криворізький технічний університет
Сторчак Андрій Сергійович
УДК [622.236.4.002.2:549.3](043.3)
РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ БЕЗПЕЧНИХ ЗАСОБІВ
ТЕХНОЛОГІЇ ВИБУХОВОЇ ВІДБІЙКИ
СУЛЬФІДОВМІСНИХ ПОРІД В КАР’ЄРАХ
Спеціальність: 05.26.01 – охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної Академії наук України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
Єфремов Ернест Іванович,
Інститут геотехнічної механіки НАН України,
завідувач відділом механіки вибуху гірських порід
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бересневич Петро Васильович,
Криворізький технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедрою теплогазопостачання та вентиляції
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник,
Тищук Володимир Юрійович
Український державний науково-дослідний інститут безпеки праці і екології в гірничорудній і металургійній промисловості, м. Кривий Ріг
завідувач лабораторією промислової екології
Провідна організація: Національний гірничий університет Міністерства
освіти і науки України,
кафедра аерології і охорони праці (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться „28„ січня 2005 р. о 13 годині в ауд. 300 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 при Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: за адресою: 50002, (м. Кривий Ріг), вул. Пушкіна,37.
Автореферат розісланий „25„ грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
кандидат технічних наук, професор Г.Т.Фаустов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як відомо, у наш час більш ніж 70% корисних копалин видобувається з використанням енергії вибуху.
Одним із шляхів зниження витрат на вибухові роботи та підвищення їх безпеки є збільшення об’ємів застосування найпростіших та водовмісних ВР. Разом з тим, застосування найпростіших та водовмісних ВР стримується не тільки їхньою недостатньою фізико-хімічною стабільністю, але й високою ймовірністю виникнення, при певних обставинах, самочинних хімічних реакцій між компонентами ВР (аміачною селітрою) та сульфідовмісними рудами з виділенням великої кількості тепла.
Статистика показує, що значну роль в ініціюванні початку реакції взаємодії розчину аміачної селітри (АС) та піриту відіграє температура розчину, що пред’являє особливі вимоги до питань безпеки використання гарячевиливних ВР типу акватол Т-20Г. Компоненти, що входять до складу цих ВР, – АС та тротил, в обводнених свердловинах та при високій температурі розчину утворюють азотну кислоту, яка при взаємодії з природними сульфідами може привести до екзотермічної реакції та передчасної детонації зарядів ВР.
Вирішення проблеми безпеки відбійки сульфідовмісних порід може бути знайдено у комплексному підході: у районуванні родовища по вмісту сульфідовмісних порід, підбору рецептури (компонентів) аміачно-селітряних ВР, у виборі та використанні інгібіторів, що нейтралізують азотну кислоту, і як наслідок, екзотермічну реакцію, а також технологій формування зарядів ВР.
Таким чином, розробка способів нейтралізації екзотермічної реакції у процесі взаємодії аміачної селітри з піритом при вибуховій технології відбійки сульфідовмісних порід представляє собою актуальну науково-технічну задачу, яка має важливе технологічне і соціальне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Матеріали дисертації пов’язані з виконанням державної програми ОЦ 039 “Руда” по створенню ефективних екологічно чистих ВР і вирішенню проблеми безпеки вибухових робіт, а також планами науково-дослідних робіт ІГТМ НАН України “Розробка наукових основ ефективних і екологічно надійних технологій вибухового руйнування гірських порід” (№ Держреєстрації 0195U016061) та “Управління параметрами вибухового навантаження з урахуванням властивостей масиву гірських порід, технологічної та екологічної безпеки вибухових робіт” (№ Держреєстрації 0100U001476), згідно з постановою Бюро Відділення механіки НАН України (протокол № 9 від 17.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ БЕЗПЕЧНИХ ЗАСОБІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИБУХОВОЇ ВІДБІЙКИ СУЛЬФІДОВМІСНИХ ПОРІД В КАР’ЄРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок