Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування способу та технології розробки крупноплощадних мульдоподібних родовищ твердого вуглеводневого палива

Обґрунтування способу та технології розробки крупноплощадних мульдоподібних родовищ твердого вуглеводневого палива

Назва:
Обґрунтування способу та технології розробки крупноплощадних мульдоподібних родовищ твердого вуглеводневого палива
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,24 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ткач Олег Сергійович
УДК 622.06.001.76:622.33
Обґрунтування способу та технології розробки крупноплощадних мульдоподібних родовищ твердого вуглеводневого палива
Спеціальність 05.15.03 Відкрита розробка родовищ корисних копалин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі відкритих гірничих робіт Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник – кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Панасенко Анатолій Іванович, провідний науковий співробітник кафедри відкритих гірничих робіт Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Четверик Михайло Сергійович, завідувач відділу геомеханічних основ технології відкритої розробки родовищ Інституту геотехнічної механіки НАН України ім. М.С. Полякова (м. Дніпропетровськ); 
кандидат технічних наук Куліш Владислав Андрійович, заступник директора з наукової роботи Державного науково-дослідного, проектно-конструкторського та проектного інституту вугільної промисловості (УкрНДІПроект) (м. Київ).
Провідна установа – Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра відкритих гірничих робіт.
Захист відбудеться “_30_” _травня_ 2005 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .080.02 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “_26_” _квітня_ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. техн. наук, доцент В.В. Панченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відповідно до рішень Кабінету Міністрів України, спрямованих на реалізацію передбачених Державною програмою дій щодо виведення з кризи паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), визначено головні завдання вітчизняної енергетичної політики. Серед найважливіших – забезпечення енергетичної незалежності національної економіки, становлення і подальший розвиток регіональних виробництв з використанням місцевих енергоресурсів.
Як засвідчив аналіз стану сировинної бази ПЕК, близько 55% запасів твердого вуглеводневого палива (буре вугілля та горючий сланець), видобуток якого можливий і відкритим способом, припадає на крупноплощадні мульдоподібні родовища, що характеризуються великою потужністю м'яких розкривних порід.
Аналіз гірничотехнічної літератури і раніше виконаних наукових досліджень дав змогу встановити, що основна частина робіт переважно присвячена проблемам відкритої розробки значних за площею горизонтальних родовищ з м’якими розкривними породами, а також похилих, крутоспадних і мульдоподібних покладів, невеликих за площею поширення зі скельними породами розкриву. У наведених роботах недостатньо досліджені питання встановлення способу розробки, розкрою родовищ на кар’єрні поля та визначення черговості і напрямку їх відпрацювання; обґрунтування способу розкриття та технології розробки крупноплощадних мульдоподібних родовищ твердого вуглеводневого палива. Вищевикладене обумовило актуальність науково-практичної задачі, що полягає у обґрунтуванні способу та технології розробки крупноплощадних мульдоподібних родовищ твердого вуглеводневого палива шляхом створення методичних основ визначення способу, раціонального порядку відпрацювання запасів, а також параметрів технологічних схем розкривних робіт з постійно зростаючою потужністю порід розкриву.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами.
Дисертаційну роботу виконано відповідно до координаційного плану № 39 Міністерства освіти і науки України за фундаментальним напрямом "Гірництво" у 1998-2000 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Обґрунтування способу та технології розробки крупноплощадних мульдоподібних родовищ твердого вуглеводневого палива

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок