Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціальна адаптація дітей-сиріт засобами фізичного виховання і спорту

Соціальна адаптація дітей-сиріт засобами фізичного виховання і спорту

Назва:
Соціальна адаптація дітей-сиріт засобами фізичного виховання і спорту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Хлєбцевич Катерина Віталіївна
УДК 796.01.3-058.862
Соціальна адаптація дітей-сиріт засобами
фізичного виховання і спорту
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській державній академії фізичної культури, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
Єфіменко Павло Богуславович,
Харківська державна академія фізичної культури,
професор кафедри рекреації та фізичної реабілітації.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Шиян Богдан Михайлович,
Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, завідувач кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання;
доктор біологічних наук, професор
Самойлов Микола Григорович,
Харківська державна академія фізичної культури,
завідувач кафедри педагогіки та психології.
Провідна установа: | Чернігівський педагогічний університет
ім. Т.Г. Шевченка, кафедра педагогіки, психології та методики фізичного виховання, Міністерство освіти і науки України, м. Чернігів.
Захист відбудеться 24 квітня 2007 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.862.01 у Харківській державній академії фізичної культури (м. Харків, вул. Клочківська, 99).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розіслано “ 22 ” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Ашанін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність. Нині в Україні нараховуються тисячі державних закладів, в яких виховують дітей-сиріт: дитячі будинки та школи-інтернати в системі Міністерства освіти і науки України, соціальні притулки в системі Міністерства праці та соціальної політики України, будинки дитини, які належать до Міністерства охорони здоров’я України. Одним з головних завдань цих закладів є створення для їх мешканців психологічно комфортного середовища й умов, наближених до домашніх. Існує низка публікацій присвячених цій проблемі: І.Ф. Дементьєва (1992); Л.С. Волинець (1998); І.Ф. Рековська (1998); Н.К. Радіна (2000); О.М. Балакірєва (2002) та ін.
Сирітство довгий час вважали закритою темою, щоб не травмувати суспільну свідомість. Соціально-економічна криза, що є в Україні, негативно відбивається на функціонуванні сім’ї як соціального інституту, внаслідок чого щорічно збільшується кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, тому проблема соціального захисту та соціальної адаптації дітей цієї категорії вельми актуальна. Питання, які стосуються здоров’я нації та фізичного виховання широко відображаються в державних документах. Це насамперед Державний стандарт освіти, Концепція фізичного виховання у системі освіти України й Державна цільова комплексна програма “Фізичне виховання – здоров’я нації”.
Фізична культура як соціальний інститут має велике значення в процесі соціалізації людини. Без її впливу не може бути гармонійним та ефективним процес входження людини до суспільства, інтеграції у різні типи соціальних спільнот, формування соціально важливих якостей, цінностей, знань, навичок людини, без яких вона не стає дієздатним учасником суспільних відносин (Л.П. Матвєєв, 1991; О.Д. Дубогай, Б.П. Пангелов, Н.О. Фролова, М.І. Горбунко, 2001; Т.Ю. Круцевич, 2003). Тому фізичне виховання та заняття фізичною культурою можуть значно поліпшити процес соціальної адаптації і дітей-сиріт.
Враховуючи це, державна система виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вже давно потребує нових та ефективних рішень, навіть радикальних змін виховання дітей в умовах закладів інтернатного типу. У зв’язку з цим значної уваги потребують дослідження факторів виховання і навчання, що впливають на здоров’я й особистісні якості цієї категорії дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Соціальна адаптація дітей-сиріт засобами фізичного виховання і спорту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок