Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплекс економіко-математичних моделей управління підприємством на засадах концепції левериджу

Комплекс економіко-математичних моделей управління підприємством на засадах концепції левериджу

Назва:
Комплекс економіко-математичних моделей управління підприємством на засадах концепції левериджу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Деркач Ірина Олександрівна
УДК 519.86 : 378.361
Комплекс економіко-математичних моделей
управління підприємством на засадах концепції левериджу
Спеціальність 08.03.02 Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України, м. Запоріжжя
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Вітлінський Вальдемар Володимирович,
Київський національний економічний
університет, професор кафедри економіко-
математичних методів
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Гузь Микола Григорович,
Донецький національний університет,
професор кафедри економічної кібернетики
кандидат економічних наук, доцент
Гур’янова Лідія Семенівна,
Харківський національний економічний
університет, доцент кафедри економічної кібернетики
Провідна установа - Львівський національний університет
ім. І.Франка Міністерства освіти і науки
України, кафедра економічної кібернетики,
м. Львів
Захист відбудеться “__24_” жовтня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 у Київському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 03068, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03068, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розіслано “___23__” вересня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор Шарапов О.Д.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В теорії управління фінансово-економічною діяльністю підприємств протягом останніх років триває пошук системи показників ефективності діяльності. В якості таких показників використовували надійність, маневреність, ринкову вартість фірми, рентабельність, рейтинг та інші. Однак, існуючі показники не в повній мірі характеризують всі аспекти економічної діяльності.
Стає актуальним питання щодо створення, поряд з існуючими, науково-обґрунтованого підходу до прийняття управлінських рішень на базі інтегрованого показника, який виступав би системною характеристикою функціонування підприємства (установи, організації). Зокрема, в якості одного з таких перспективних показників пропонується використовувати системний леверидж.
Значний внесок у формування та розвиток теорії левериджу зробили наукові праці Брігхема Є., Ван Хорна Дж., Перара Ж., Хелферта Е., Бланка І.О., Гузя М.Г., Ковальова В.В., Лисенка Ю.Г., Петренка В.Л., Стоянової Є.С. та ін.
Але у працях зазначених вчених та в результатах робіт інших авторів, що аналізувалися при проведенні даного дослідження, не в повній мірі вирішено питання щодо застосування левериджу як системної характеристики діяльності мікроекономічних систем.
З огляду на системність, ключові грані функціонування будь-якого підприємства можна структурувати, зокрема, за такими видами діяльності, як операційна, фінансова, маркетингова. Досягнення оптимальних (раціональних) результатів діяльності підприємств (установ, організацій) в цілому залежить саме від ефективності функціонування кожної з виокремлених підсистем. Моделювати операційну, фінансову та маркетингову діяльності пропонується за допомогою операційного, фінансового та маркетингового левериджу. Відповідно ці види левериджу є складовими системного левериджу.
Застосування у комплексі всіх трьох видів левериджу дозволяє досліджувати та впливати на ефективність функціонування мікроекономічних систем. Тому розробка теорії, концепції та моделей системного левериджу є актуальною і має велике теоретичне та практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проведені в дисертаційній роботі дослідження виконані в рамках науково-дослідницьких робіт, що проводились на кафедрі економічної кібернетики Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України за держбюджетною темою № 3-2/00 “Дослідження економіко-математичних моделей та систем підтримки прийняття рішень” (номер держреєстрації 0100У001723).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Комплекс економіко-математичних моделей управління підприємством на засадах концепції левериджу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок