Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОГО ІМІДЖУ УКРАЇНИ У МІЖНАРОДНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОГО ІМІДЖУ УКРАЇНИ У МІЖНАРОДНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОГО ІМІДЖУ УКРАЇНИ У МІЖНАРОДНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШВЕЦЬ Олена Вікторівна
УДК 351.858:316.774 (477)
ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОГО ІМІДЖУ УКРАЇНИ У МІЖНАРОДНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ
23.00.03. – політична культура та ідеологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних комунікацій та зв’язків з громадськістю
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор політичних наук, професор
МАКАРЕНКО Євгенія Анатоліївна,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри міжнародних комунікацій та зв’язків з громадськістю
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, доцент
ТИХОМИРОВА Євгенія Борисівна,
завідувач кафедри міжнародної інформації
Рівненського інституту слов'янознавства
кандидат політичних наук, доцент
ФЕДЧЕНКО Євген Миколайович
керівник Могилянської школи журналістики
Національного університету “Києво-Могилянська академія”
Провідна установа:
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Захист дисертації відбудеться “13” вересня 2006 р. о 16.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.36 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ-33, вул. Володимирська 58, к.10.
Автореферат розісланий “4” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доктор політичних наук О.М. Гриценко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прогресивний розвиток інформаційно-комунікаційних технологій вплинув на світоглядні теорії, політичні системи і світову громадську думку. Змінив парадигму наукових досліджень, трансформував систему чинників, категорій і критеріїв у сфері прогнозування, аналізу та здійснення зовнішньої і внутрішньої політики суб'єктів політичної діяльності, сформував міжнародний інформаційний простір, в якому багатоаспектно взаємодіють цінності різних політичних та соціальних спільнот. Інформаційна парадигма сучасного розвитку потребує оновлення сутності і форм політичної діяльності, визначаючи домінантною тенденцію глобальної інтеграції, тобто тісну взаємодію держав щодо забезпечення національних інтересів, яка залежить від врахування нетрадиційних чинників міжнародного співробітництва, серед яких: 1) суперечливість взаємодії різних суб'єктів політичного середовища; 2) відсутність консенсусу з найбільш значимих соціально-політичних проблем між суб'єктами політики, яка сприяє заміщенню політичної ідеології соціально-політичними технологіями; 3) зміна політичної культури в постіндустріальному суспільстві. Глобалізація світових політичних процесів зумовила феномен посилення іміджевого чинника, його вплив на ефективність зовнішньої і внутрішньої політики, репутацій не позиціонування держав в міжнародному інформаційному просторі, розвиток політичної культури у сучасному світі. Політичний імідж країни, держави, влади визначається як суспільно значимий чинник, невід'ємна складова політичної діяльності щодо забезпечення стратегічних національних інтересів на основі новацій комунікативних технологій.
Трансформації політичного середовища та політичної діяльності держав визначають нові напрями наукових досліджень, пов'язаних з розвитком та функціонуванням нових елементів політичної культури та ідеології в різноманітних політично-практичних зразках, що знайшло відображення в зарубіжних концепціях інформаційного суспільства, політичної іміджелогії, теоріях впливу комунікативних технологій на політичні рішення та світову громадську думку. Вітчизняні наукові розвідки феномену політичного іміджу держави мають окремішний характер, тому актуальним є комплексне дослідження формування та еволюції політичного іміджу України в сучасному інформаційному просторі та його впливу на політичну репутацію держави в сфері зовнішніх зносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОГО ІМІДЖУ УКРАЇНИ У МІЖНАРОДНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок