Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ СЕЛЕКТИВНОГО КОНТРОЛЮ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ РОЗПОДІЛЬНОЇ МЕРЕЖІ З ІЗОЛЬОВАНОЮ НЕЙТРАЛЛЮ

МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ СЕЛЕКТИВНОГО КОНТРОЛЮ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ РОЗПОДІЛЬНОЇ МЕРЕЖІ З ІЗОЛЬОВАНОЮ НЕЙТРАЛЛЮ

Назва:
МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ СЕЛЕКТИВНОГО КОНТРОЛЮ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ РОЗПОДІЛЬНОЇ МЕРЕЖІ З ІЗОЛЬОВАНОЮ НЕЙТРАЛЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Сабарно Людмила Ростиславівна
УДК 621.316.1.027
МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ СЕЛЕКТИВНОГО КОНТРОЛЮ
СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ РОЗПОДІЛЬНОЇ МЕРЕЖІ
З ІЗОЛЬОВАНОЮ НЕЙТРАЛЛЮ
Спеціальність 05.14.02 – Електричні станції, мережі і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі оптимізації систем електропостачання Інституту електродинаміки Національної академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Кузнецов Володимир Григорович,
завідувач відділу оптимізації систем електропостачання
Інституту електродинаміки НАН України.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Танкевич Євгеній Миколайович,
провідний науковий співробітник відділу автоматизації
електричних систем Інституту електродинаміки
НАН України;
- кандидат технічних наук
Туваржієв Валентин Карпович,
старший науковий співробітник відділу прогнозування,
розвитку та управління функціонуванням
електроенергетики Інституту загальної енергетики
НАН України.
Провідна установа - Національний технічний університет України "Київський
політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки
України (кафедра техніки та електрофізики високих
напруг).
Захист відбудеться " 26 " жовтня 2005 р. об 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.03 при Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м.Київ-57, проспект Перемоги, 56.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м.Київ-57, проспект Перемоги, 56.
Автореферат розіслано " 21" вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Саратов В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема підвищення надійності та безаварійності функціонування розподільних електричних мереж (РМ) середнього класу напруги (6-10 кВ) є дуже актуальною, особливо в умовах України з її напруженим паливно-енергетичним балансом. Найчастішими видами пошкоджень в РМ міст та промислових підприємств були й залишаються однофазні замикання на землю (ОЗЗ). Вони знижують надійність електропостачання, погіршують якість електроенергії, збільшують її втрати, створюють небезпеку ураження людей електричним струмом та спричиняють дво- та трифазні короткі замикання, які призводять до відключення пошкоджених ліній на тривалий час. Збитки від аварій, зумовлених ОЗЗ, можуть сягати мільйонів гривень.
Головною причиною ОЗЗ є погіршення якості ізоляції, обумовлене, в першу чергу, строком експлуатації та впливом факторів довкілля. Для запобігання ОЗЗ та наступних за ними аварій необхідно проводити постійний контроль параметрів ізоляції. Безперервний моніторинг стану ізоляції РМ дозволяє обгрунтовано продовжувати строк експлуатації обладнання, уникаючи його економічно невиправданої заміни. Як і раніше, особливо гостро стоїть проблема контролю ізоляції кабельних ліній (КЛ).
Дослідженням процесів в РМ при ОЗЗ, розробкою методів та засобів захисту від них займався ряд відомих вчених в Україні: Сирота І.М., Назаров В.В., Кутін В.М. та ін.; Росії: Цапенко Є.Ф., Щуцький В.І., Ліхачов Ф.А., Сидоров О.І. та ін.; в зарубіжних країнах: В.Петерсен, Р.Вільгейм, М.Уотерс, Г.Обердорфер, Р.Рюденберг, А.Ейнсцель, Р.Рейнольдс, Г.Міллер та ін.
Методи контролю ізоляції КЛ, що застосовуються зараз в енергетиці України, зводяться лише до сигналізації появи ОЗЗ, а також періодичних вимірів опору та випробувань підвищеною напругою.
Тому дослідження можливості раннього діагностування стану ізоляції, обгрунтування та розробка методу і системи селективного контролю стану ізоляції КЛ РМ є актуальними, бо безпосередньо зв'язані з підвищенням ефективності роботи цих мереж.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науково-дослідна робота за темою дисертації виконувалась в рамках планових досліджень НАН України "Розробка методів і засобів підвищення надійності і економічності використання енергетичних об’єктів і електричних кабельних мереж" (1994-1996 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ СЕЛЕКТИВНОГО КОНТРОЛЮ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ РОЗПОДІЛЬНОЇ МЕРЕЖІ З ІЗОЛЬОВАНОЮ НЕЙТРАЛЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок