Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІЗАНТІЙСЬКОГО ІКОНОГРАФІЧНОГО КАНОНУ В МИСТЕЦТВІ НЕКЛАСИЧНОЇ ЕСТЕТИКИ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІЗАНТІЙСЬКОГО ІКОНОГРАФІЧНОГО КАНОНУ В МИСТЕЦТВІ НЕКЛАСИЧНОЇ ЕСТЕТИКИ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІЗАНТІЙСЬКОГО ІКОНОГРАФІЧНОГО КАНОНУ В МИСТЕЦТВІ НЕКЛАСИЧНОЇ ЕСТЕТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЧЕРЕПАНИН Василь Миронович
УДК 75.046.3.037
ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІЗАНТІЙСЬКОГО
ІКОНОГРАФІЧНОГО КАНОНУ
В МИСТЕЦТВІ НЕКЛАСИЧНОЇ ЕСТЕТИКИ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Києво-Могилянська академія” на кафедрі культурології.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Петрова Ольга Миколаївна,
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
професор кафедри культурології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Левчук Лариса Тимофіївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри етики, естетики і культурології
кандидат філософських наук
Каранда Марина Василівна,
Чернігівський державний педагогічний університет
ім. Т.Г. Шевченка,
доцент кафедри філософії та культурології
Захист дисертації відбудеться 14 лютого 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано 9 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Жив оглядова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Ідея паралельного розгляду і зіставлення одного з головних феноменів середньовічної культури – ікони – та мистецтва некласичної естетики ХХ століття може видатися такою, що базується лише на спорадичних компаративістських пошуках аванґардних та сучасних живописців. Тим не менше, глибший аналіз теорії та стилістики ікони і некласичної естетики сучасної художньої культури доводить, що ця ідея виявляється дуже плідною для вивчення еволюції мистецтва модернізму та постмодернізму. Для якнайповнішого розкриття ця проблема повинна розглядатися як мінімум на двох рівнях: теоретичному (філософсько-богословське розуміння ікони і теоретично-естетичні апеляції до неї художників ХХ століття) та практичному (іконографічні атрибути ікони і стилістичні принципи сучасної художньої творчості). Далеко не досить виявити тільки позитивістськи послідовну еволюцію як західної, так і української чи російської образотворчості. За радянських часів повноцінно висвітлити проблематику даної дисертації було неможливо з ідеологічних міркувань доби, тому тема залишалася нерозкритою, хоча потреба у такому дослідженні, особливо на теренах, що входили свого часу до візантійської ойкумени, відчувалася дуже гостро. Лише останні 15 років естетична наука починає заглядати в донедавна заборонені зони-лакуни, усвідомлюючи, що для того, щоб рухатися вперед, слід повертатися назад: мистецтво ХХ століття доцільно розглядати, враховуючи фактори минулого розвитку, в тому числі й середньовічну ікону, яка служила для нього одним зі зразків “неправильного”, некласичного сприйняття. Такі порівняння допоможуть виявити динаміку сучасних мистецьких течій і дозволять краще зрозуміти специфіку художнього мислення ХХ століття.
Оскільки зазвичай художній аванґард відносять до модернізму, а постмодерністські мистецькі напрями визначають як “сучасне мистецтво” (contemporary art), то в роботі було прийнято весь цей художній масив ХХ століття об’єднати під терміном “мистецтво некласичної естетики”. Тему порівняння мистецтва некласичної естетики та ікони цілеспрямовано і сконцентровано піднімають А.Безансон, В.Бичков, І.Нікітіна, Д.Сараб’янов, Ф.Серс, В.Хофман. Серед українських дослідників можна назвати Д.Горбачова, але він головно зосереджується на висвітленні історії, теорії та практики українського аванґарду 1910–1930-х років, тільки вказуючи мимохідь на можливі кореляції з іконою, а також О.Тарасенко, яка вивчала шляхи освоєння спадщини давньоруського іконопису в живописі сецесіону та аванґарду (кінець ХІХ – початок ХХ століть).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІЗАНТІЙСЬКОГО ІКОНОГРАФІЧНОГО КАНОНУ В МИСТЕЦТВІ НЕКЛАСИЧНОЇ ЕСТЕТИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок