Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ СТРУКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІРИКИ ІНОКЕНТІЯ АННЕНСЬКОГО

ПРИНЦИПИ СТРУКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІРИКИ ІНОКЕНТІЯ АННЕНСЬКОГО

Назва:
ПРИНЦИПИ СТРУКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІРИКИ ІНОКЕНТІЯ АННЕНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,94 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
КЕБА ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
УДК 821.161.1–1.09 "19"
ПРИНЦИПИ СТРУКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІРИКИ
ІНОКЕНТІЯ АННЕНСЬКОГО
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кам’янець-Подільському державному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор філологічних наук, професор
Абрамович Семен Дмитрович,
Кам’янець-Подільський державний університет,
завідувач кафедри слов’янської філології, теорії та методики викладання філологічних дисциплін.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Лагунов Олександр Іванович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри історії російської літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Остапенко Ірина Володимирівна,
Республіканський вищий навчальний заклад
"Кримський інженерно-педагогічний університет",
доцент кафедри української філології.
Захист відбудеться "06" березня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В).
Автореферат розіслано "05" лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В культурі Срібного віку творчість І.Ф. Анненського (1855-1909) є унікальним явищем. Для сучасників він був насамперед педагогом, філологом, блискучим перекладачем Еврипіда й автором власних трагедій на давньогрецькі теми, а також низки літературно-критичних статей. Натомість як творець оригінальної поетичної системи Анненський залишався практично невідомим не тільки широкому читачеві, але й літературній громадськості. Поет, якого фактично не зрозуміла його епоха, автор "Тихих песен" і "Кипарисового ларца" аж до кінця минулого сторіччя не значився в авангарді літературного процесу, та й зараз залишається одним із найзагадковіших російських ліриків, "підземним класиком" (М. Богомолов). Його поезія на перший погляд здається обмеженою вузьким колом ліричних тем і мотивів, а відтак далеко не відразу помітна глибинна інтенсивність здійсненого в ній художнього пошуку. На тлі модерністських експериментів у сфері поетичної форми, ескалації новітніх способів і прийомів письма, інколи відвертого епатажу, лірика Анненського довгий час сприймалася як явище або цілком традиційне й навіть повторно-наслідувальне, або застаріле, несучасне. Утім, сьогодні очевидно, що творчість цього автора, яка специфічно віддзеркалила кризове світовідчуття межі століть, вирізняється винятковим драматизмом і глибиною осмислення проблем людського існування.
В останні десятиліття творчість Анненського стала об'єктом активного наукового вивчення. Упродовж 1990-2000-х років про Анненського опубліковано понад 300 аналітичних статей, біографічних матеріалів, есеїв, кілька спеціальних навчальних посібників, захищено близько двадцяти дисертацій. Їхню цінність жодною мірою не варто применшувати, однак здебільшого ці праці лише частково задовольняють потребу цілісного осягнення своєрідного художнього світу митця. Побічно про це свідчить те, що після 1984 року, коли було видано книгу А. Федорова "Інокентій Анненський: Особистість і творчість", лірика поета в системному монографічному форматі постала лише одного разу – в дослідженні Л. Кіхней і Н. Ткачової "Інокентій Анненський: Речовина існування й образ переживання". Отже, доводиться констатувати, що загальний обсяг робіт різних жанрів про Анненського не відповідає ані багатству ідейно-художнього змісту його творчості, ані тому значенню для російської літератури, яке вона мала й продовжує зберігати.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРИНЦИПИ СТРУКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІРИКИ ІНОКЕНТІЯ АННЕНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок