Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ ГРОШОВОГО РИНКУ НА ОСНОВІ МОДЕЛЮВАННЯ ПОПИТУ НА БАНКІВСЬКІ РЕЗЕРВИ

УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ ГРОШОВОГО РИНКУ НА ОСНОВІ МОДЕЛЮВАННЯ ПОПИТУ НА БАНКІВСЬКІ РЕЗЕРВИ / сторінка 3

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ ГРОШОВОГО РИНКУ НА ОСНОВІ МОДЕЛЮВАННЯ ПОПИТУ НА БАНКІВСЬКІ РЕЗЕРВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,43 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Наукова новизна одержаних результатів. Основний науковий результат роботи полягає у розвитку і поглибленні методичних засад та рекомендацій щодо управління ліквідністю грошового ринку на основі моделювання попиту на банківські резерви.
Наукова новизна основних результатів, що виносяться на захист, полягає у наступному:
вперше:
· визначено, систематизовано та обґрунтовано основні складові процесу управління ліквідністю грошового ринку;
· запропоновано основи комунікаційної політики та її процедурні елементи щодо організації операцій на відкритому ринку, які передбачають підходи центрального банку до вибору типу аукціонів з постачання ліквідності залежно від ступеня інформаційної асиметричності ринку;
удосконалено:
· науково-методичні підходи до оцінки головних детермінантів у визначенні мінливості відсоткових ставок грошового ринку для подальшої нейтралізації їх дії шляхом застосування центральним банком монетарного інструментарію;
· підходи до прогнозування динаміки короткострокових ставок грошового ринку, що передбачає побудову відповідної моделі грошового ринку на базі кола визначених факторів, дестабілізуючих стан ринку у форматі операційної структури монетарної політики;
отримало подальший розвиток:
· формулювання та зміст поняття “управління ліквідністю грошового ринку” та визначення його місця у структурі монетарної політики;
· підходи до прогнозування попиту на ліквідність з боку комерційних банків в частині аналізу щоденної резервної позиції банків, оцінювання якої запропоновано здійснювати через систему індикаторів відповідності резервним вимогам.
Практичне значення одержаних результатів дисертаційного дослідження полягає в обґрунтуванні і удосконаленні методичних засад управління ліквідністю грошового ринку, а також у розробці концепції реформування механізму збалансування попиту та пропозиції грошової ліквідності, що передбачає впровадження комплексного підходу до вдосконалення параметрів системи резервних вимог для збереження потенціалу буферної функції та розбудови основ комунікаційної політики щодо організації операцій з рефінансування комерційних банків.
Висновки та пропозиції, зроблені автором у результаті проведеного дослідження, можуть бути у подальшому використані у практичній діяльності органів монетарного контролю і регулювання (Департаменту монетарної політики НБУ) для розробки стратегії управління ліквідністю грошового ринку в контексті реалізації заходів грошово-кредитної політики.
Результати дослідження в частині прогнозування попиту на ліквідність з боку комерційних банків на основі аналізу існуючої системи обов’язкового резервування (параграф 2.2) впроваджено у практичну діяльність АППБ “Аваль” (лист № /2572 від 06.06.2005 р.).
Матеріали дисертаційного дослідження впроваджено у навчальний процес в Українській академії банківської справи НБУ в рамках дисципліни “Грошово-кредитні системи зарубіжних країн” та програми підвищення кваліфікації спеціалістів управлінь Національного банку України за тематикою “Грошово-кредитна політика”.
Особистий внесок здобувача. Дисертаційне дослідження є самостійно виконаною роботою, в якій викладено персональний авторський підхід і особисто отримані ним теоретичні і практичні результати. Автору особисто належать усі викладені у дисертації наукові положення, теоретичні результати та практичні рекомендації. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використані лише ті ідеї та положення, що є результатом досліджень здобувача; особистий внесок автора у публікації із співавторами відображений у списку опублікованих праць.
Апробація результатів дослідження. Основні положення і результати виконаного наукового дослідження були оприлюднені на Міжнародній науково-практичній конференції “Стратегія і тактика грошово-кредитної політики: проблеми та перспективи застосування” (м. Київ, НБУ, 2002 р.), Міжнародній науково-практичній конференції “Актуальні проблеми та перспективи розвитку фінансово-кредитної системи” (м. Харків, 2003 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ ГРОШОВОГО РИНКУ НА ОСНОВІ МОДЕЛЮВАННЯ ПОПИТУ НА БАНКІВСЬКІ РЕЗЕРВИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок