Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРОНІЧНІ ПІОГЕННІ ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ ТА ПІДШКІРНО-ЖИРОВОЇ КЛІТКОВИНИ У РОБІТНИКІВ НАФТОПЕРЕВАЛОЧНОГО ЗАВОДУ (патогенез, лікування, профілактика)

ХРОНІЧНІ ПІОГЕННІ ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ ТА ПІДШКІРНО-ЖИРОВОЇ КЛІТКОВИНИ У РОБІТНИКІВ НАФТОПЕРЕВАЛОЧНОГО ЗАВОДУ (патогенез, лікування, профілактика)

Назва:
ХРОНІЧНІ ПІОГЕННІ ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ ТА ПІДШКІРНО-ЖИРОВОЇ КЛІТКОВИНИ У РОБІТНИКІВ НАФТОПЕРЕВАЛОЧНОГО ЗАВОДУ (патогенез, лікування, профілактика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,37 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Глубокоуважаемый Председатель, члены Ученого совета, присутствующи
е


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені академіка О.О.Богомольця
УДК 616.5-002.03-057:665.6
ДЗИГАЛ ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ
ХРОНІЧНІ ПІОГЕННІ ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ ТА ПІДШКІРНО-ЖИРОВОЇ КЛІТКОВИНИ У РОБІТНИКІВ НАФТОПЕРЕВАЛОЧНОГО ЗАВОДУ
(патогенез, лікування, профілактика)
14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидита медичних наук
Київ – 2000
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі шкірних та венеричних хвороб Одеського державного медичного університету
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Лобановський Г. І.,
Одеський державний медичний університет,
завідуючий кафедрою шкірних та венеричних хвороб.
 
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Глухенький Б.Т.,
Київська державна медична академія
післядипломної освіти імені П.Л. Щупіка,
професор кафедри шкірних та венеричних хвороб.
Кандидат медичних наук, Скляров В.И.,
головний лікар Житомирського обласного шкірно-венерічного диспансеру.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут дерматології та венерології, відділ дерматології, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться: 03.05.2001 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої Ради Д.26.003.02. при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця за адресою 01023, м. Київ-23, вул. Шовковична,39/1, корпус 2, Центральна міська клінічна лікарня.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету
імені О.О.Богомольця (м. Київ-17, вул. Зоологічна, 3)
Автореферат розіслано 30.03.2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої Ради
доктор медичних наук Свирид С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ: Гноячкові захворювання шкіри (піодерміти або піодермії) зумовлюються переважно піогенними коками — стафілококами чи стрептококами або тими чи іншими разом. Саме цим мікроорганізмам належить провідна роль у розвитку даних захворювань, хоч можливі й інші збудники, які можуть спричиняти гнійний процес. (Б.Т. Глухенький і співавтори, 1983; С.М. Федотов, 1992; Ю.К. Скрипкін, 1996; та ін.). Вищевказані хвороби складають великий розділ як дерматології, так і хірургії і є найчастішим захворюванням шкіри та підшкірної клітковини. Вони реєструються у 20-35% всіх хворих (А.А. Антоньєв і співавт., 1997 та ін.)
В наш час питома вага піодермітів серед інших хвороб залишається ще високою і досягає в деяких галузях промисловості 10% всіх захворювань з тимчасовою втратою працездатності. Кількість листків непрацездатності , що видаються з приводу піодермітів складає не менше 10-15% від їх загальної кількості (А.М. Бухарович, 1992; Ю.К. Скрипкін, 1996 та ін.).
Хоча число піодермітів з тимчасовою втратою працездатності за останні роки знизилось, їх частота серед інших захворювань в ряді галузей промисловості, таких як машинобудівна, нафтодобувна і нафтопереробна та на інших окремих підприємствах все ще залишається високою, а в деяких — навіть має тенденцію до зростання (Б.Т. Глухенький і співавт., 1983; О.Г. Кім, Є.Л. Герман, 1991 та ін.).
В 90-х роках цього сторіччя частка піодермітів (у відношенні до загальної захворюваності) в середньому склала 9,3%, кількість випадків — 2,4%, а днів непрацездатності — 15,0 на 100 робітників. Найбільша кількість захворювань на піодерміти була зареєстрована в машинобудівній та нафтопереробній промисловостях.
Одним з найбільш актуальних питань сучасної медичної науки є вивчення етіологічних та патогенетичних аспектів гноячкових захворювань шкіри, що дає можливість своєчасно розробити заходи по зниженню захворюваності та попередженню переходу їх в хронічні форми
(Б.Т. Глухенький, 1999; В.І.Степаненко, 1999 та ін.)
Незважаючи на те, що давно відома висока захворюваність піодермітами працівників нафтодобувної та нафтопереробної промисловості, до цього часу у робітників нафтоперевалочного заводу не були вивчені параметри різних дерматозів, не вточнені серед них переважаючі форми, а також хворі серед основних професійних груп.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 



Реферат на тему: ХРОНІЧНІ ПІОГЕННІ ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ ТА ПІДШКІРНО-ЖИРОВОЇ КЛІТКОВИНИ У РОБІТНИКІВ НАФТОПЕРЕВАЛОЧНОГО ЗАВОДУ (патогенез, лікування, профілактика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок