Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИ РОБОТІ ПІДКАЧУВАЛЬНИХ ЗРОШУВАЛЬНИХ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ ( на прикладі водогосподарчого комплексу Автономної Республіки Крим)

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИ РОБОТІ ПІДКАЧУВАЛЬНИХ ЗРОШУВАЛЬНИХ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ ( на прикладі водогосподарчого комплексу Автономної Республіки Крим)

Назва:
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИ РОБОТІ ПІДКАЧУВАЛЬНИХ ЗРОШУВАЛЬНИХ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ ( на прикладі водогосподарчого комплексу Автономної Республіки Крим)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,47 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ПРИРОДООХОРОННОГО ТА КУРОРТНОГО БУДІВНИЦТВА
ЗАХАРОВ РОМАН ЮРІЙОВИЧ
УДК (626.83 + 502.36 + 66.012.37)(477.75)
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИ РОБОТІ
ПІДКАЧУВАЛЬНИХ ЗРОШУВАЛЬНИХ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ
( на прикладі водогосподарчого комплексу
Автономної Республіки Крим)
21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Сімферополь – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії природоохоронного та курортного будівництва Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор
Боровський Борис Йосипович,
професор Національної академії природоохоронного та курортного будівництва
Офіційні опоненти
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Лущик Анатолій Васильович,
головний науковий співробітник Кримського відділення Українського державного геологорозвідувального інституту
кандидат технічних наук, доцент
Карпій Георгій Іванович,
доцент Південного філіалу „Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету
Провідна установа
Інститут проблем національної безпеки при Раді національної безпеки та оборони України (м. Київ)
Захист відбудеться 24 червня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.079.03 Національної академії природоохоронного та курортного будівництва за адресою:
95493, АРК, м. Сімферополь, вул. Павленка, 5, корп. 2, ауд.102 (зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії природоохоронного та курортного будівництва за адресою:
95493, АРК, м. Сімферополь, вул. Павленка, 5, корп. 2.
Автореферат розісланий 18 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 52.079.03
к.т.н, доцент О.І.Пашенцев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена необхідністю забезпечення високого стійкого рівня екологічної безпеки та раціонального використання водних, земельних і енергетичних ресурсів при експлуатації підкачувальних зрошувальних насосних станцій (ПНС) з урахуванням комплексу природних, технічних, технологічних і господарських умов функціонування зрошувальних систем.
ПНС є найважливішим елементом сучасної системи зрошувального землеробства. Найбільш ефективним способом раціонального використання ґрунтових і водних ресурсів для півдня України та, особливо, для Криму є зрошення дощуванням, що дозволяє здійснювати поливи з меншими витратами води з високим коефіцієнтом земельного використання, на ділянках зі складним рельєфом, з менш ретельним плануванням полів, з невеликою глибиною промочування ґрунту, що особливо важливо при зрошенні земель із близьким заляганням ґрунтових вод. У цих випадках доцільні закриті зрошувальні системи (ЗЗС) із груповою роботою дощувальних машин від ПНС.
У зв'язку з особливостями роботи ЗЗС - значною і частою зміною витрати води залежно від числа працюючих дощувальних машин, і, відповідно, напорів, відсутністю поливів в окремі періоди - необхідно забезпечувати високий рівень екологічної безпеки при роботі ПНС.
Зрошувальне землеробство залишається пріоритетним напрямком сільського господарства. Однак спостерігається зниження його ефективності внаслідок спрацювання устаткування водогосподарчого комплексу, що є основною причиною аварій на спорудах, і складної еколого-меліоративної обстановки ряду територій, що характеризується підняттям рівня ґрунтових вод і підтопленням, а також значних витрат енергії на подачу необхідної кількості води через великі відстані та фільтраційні втрати.
ПНС є одним з основних елементів водогосподарчого комплексу по управлінню водоподачею і водорозподіленням. Для відновлення повноцінного ефективного та екологічно безпечного використання зрошуваних територій потрібне забезпечення екологічної безпеки при роботі ПНС, а також підвищення економічності їх роботи.
Актуальність теми відповідає "Комплексній програмі розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних і осушуваних угідь в 2001-2005 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИ РОБОТІ ПІДКАЧУВАЛЬНИХ ЗРОШУВАЛЬНИХ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ ( на прикладі водогосподарчого комплексу Автономної Республіки Крим)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок