Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес

прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес

Назва:
прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
харківський державний технічний університет будівництва та архітектури
Карагяур Андрій Степанович
УДК 532.526:621.175.3
прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес
Спеціальність 05.23.16 – гідравліка і інженерна гідрологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | Доктор технічних наук, професор
Нетюхайло Анатолій Петрович,
професор кафедри водопостачання, каналізації і гідравліки Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури. | Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, професор
Савенко Вячеслав Якович, завідувач кафедри будівництва та експлуатації доріг Національного транспортного університету Міністерства освіти і науки України.
Кандидат технічних наук, професор
Количев Владислав Олександрович
професор кафедри "Гідравлічні машини" Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра гідравліки і водовідведення.
Захист відбудеться “_11_“ _червня__ 2003 р. об_11.00_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий _7_ травня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________________ М.І. Колотило


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Теплові та атомні електростанції (ТЕС та АЕС) виробляють значну частину електроенергії не тільки в Україні, але й у більшості країн світу. В умовах скорочення світових запасів палива актуальною стає задача підвищення ефективності роботи електростанцій.
Одним з засобів підвищення коефіцієнту корисної дії (ККД) турбін на ТЕС та АЕС є застосування ефективної системи охолодження оборотної води. Для електростанцій з великою потужністю, для яких циркуляційна витрата води досягає 100-200 м3/с, найбільш ефективні охолоджувачі - це водосховища штучного чи природного походження.
При використанні водоймищ як водосховищ-охолоджувачів виникає комплекс інженерних, гідрологічних, економічних і екологічних проблем, для вирішення яких необхідні дані про їх гідротермічний режим. Гідротермічний режим водосховищ-охолоджувачів формується під впливом великого числа природних (конвективний теплообмін, вплив вітру і т.п.) і штучних факторів.
При використанні для охолодження оборотної води глибоких водосховищ-охолоджувачів, у яких під дією теплового скиду, сонячної радіації та інших факторів формується щільнісне розшарування (термічна стратифікація), зараз найбільш ефективною схемою експлуатації водоймища є об'ємна схема.
Вивчення термічного режиму існуючого водосховища-охолоджувача чи водосховища, яке проектується, здійснюється за допомогою фізичного або математичного моделювання. Використання фізичних моделей утруднено в зв'язку з високою вар-ті-с-тю і складністю експериментальних досліджень.
Розвиток комп'ютерної техніки і числових методів вирішення математичних задач дозволяє усе більш широко використовувати математичне моделювання. Але застосування складних багатомірних і багатопараметричних моделей не завжди виправдано з наступних причин: складність при описі граничних умов (потребуються моделі, що за складністю не уступають моделям гідротерміки водоймища, або ряд спрощень і допущень, які значно знижують ефективність застосування складних моделей); складність числової реалізації.
Тому на практиці застосовуються прості одномірні і нуль-мірні моделі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок