Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес

прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес / сторінка 6

Назва:
прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
У результаті ідентифікації за допомогою методу найменших квадратів було визначено коефіцієнт а з залежності для знаходження масштабу турбулентності L. Коефіцієнт а при мінімальному значенні функціонала дорівнює 2,35. - значення температури, отримані в результаті натурних вимірів на Валдайському озері, - теоретичні значення температури.
Також у третьому розділі за допомогою числового рішення рівняння вертикального переносу кінетичної енергії турбулентності, що в одномірній постановці з урахуванням прийнятих у розділі 2 гіпотез при нейтральній стратифікації має вид:
, (8)
перевірені гіпотези про можливість нехтування для малопроточних стратифікованих водоймищ конвективним і локальним членами цього рівняння. Так як величина (за даними з літературних джерел), то в рівняннях третього розділу її опускаємо.
Рівняння (8) апроксимуємо за допомогою неявної схеми на прямокутній сітці, що складається з цілих (за часом t і по глибині z) і напівцілих (по z) вузлів у виді рівняння:
яке розв'язується методом прогонки при таких граничних і початкових умовах:
- на дні z = H, i = n, ;
- на поверхні задаємо умову Дирихле z = 0, Е = Епов формула (4) без коефіцієнта А2, ;
- t = 0, .
При різних швидкостях вітру U10, було виконано розрахунки динаміки вертикального розподілу коефіцієнта турбулентної в'язкості з кроком за часом при швидкостях вертикального руху води, які дорівнюють W=0 м/с (а, б, в (рис. 1)) та W=0,00002 м/с (г, д, е (рис.1)) ), з урахуванням (8) і без урахування (формула (4) без коефіцієнта А2) конвективного і локального членів рівняння переносу кінетичної енергії турбулентності. Також розраховано динаміку температури (з кроком за часом = 12 годин) при тих же умовах (рис. 2). На основі даного числового аналізу сформульовані наступні висновки:
1) відбувається швидке встановлення вертикального розподілу К0. Час встановлення в залежності від швидкості вітру коливається в межах 0,1 -6,0 годин, що значно менше прийнятого кроку за часом при розрахунку температури;
2) при величинах W, що відповідають швидкостям вертикального руху води у водосховищах-охолоджувачах при об'ємній схемі використання конвективним переносом кінетичної енергії турбулентності можна знехтувати;
3) значення динаміки вертикальної термічної структури, розраховані з урахуванням і без урахування конвективного і локального членів рівняння (8) практично не відрізняються один від одного. Різниця між значеннями лежить у межах погрішності числового рішення рівняння (8).


Рис. 1. Розподіл К0+ з урахуванням (суцільні лінії) і без урахування (пунктирна лінія) конвективного і локального
членів у рівнянні (8).
Рис. 2. Динаміка температурного профілю з урахуванням (суцільні лінії) і без урахування (пунктирна лінія)
конвективного і локального членів у рівнянні (8).


У четвертому розділі достовірність теоретичних значень температури, розрахованих відповідно з рекомендованим вище методом, перевірено шляхом зіставлення з натурними даними, що узяті з літературних джерел. Натурні дані були отримані в результаті виміру вертикальних температурних профілів на водосховищах-охолоджувачах Углегорської ДРЕС, Південно-Української АЕС, а також на Валдайському озері.
Оцінка ступеня вірогідності даних, отриманих теоретичним шляхом, виконана шляхом зіставлення їх у безрозмірних координатах , (Ттеор – теоретичні значення температури, ТН – теоретичні значення температури на дні водоймища) з результатами натурних досліджень.
За допомогою методів математичної статистики в цілому і по кожному водосховищу окремо були визначені середньоарифметичні значення різниці між теоретичними і натурними даними , а також довірчий інтервал, що враховує випадкові погрішності вимірів. Усі значення різниць між теоретичними і натурними даними знаходяться в межах довірчих інтервалів, середнє квадратичне відхилення дорівнює = 0,151.
Задовільна збіжність теоретичних і натурних даних дозволяє рекомендувати запропонований метод для інженерного розрахунку малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та АЕС.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок