Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес

прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес / сторінка 7

Назва:
прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

У п'ятому розділі розроблена комбінована схема використання малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів, при якій, на відміну від об'ємної схеми, з нижнього шару відбувається забір тільки частини циркуляційної витрати, частина, що залишилася, забирається з верхнього шару, і змішана вода подається на охолодження конденсаторів. Ця схема заснована на нелінійній залежності ККД турбіни від температури охолоджуючої води (Т2).
При такій схемі, у порівнянні з об'ємною, температура охолоджуючої води буде збільшуватися на початку теплого періоду року і зменшуватися в середині. Так як залежність (Т2) нелінійна, то збільшення падіння ККД на початку теплого періоду незначне, тому що зміна температури охолоджуючої води Т2 відбувається в області невисоких температур ( 15-250С), а зменшення падіння ККД у середині теплого (несприятливого) періоду значне, тому що зміна Т2 відбувається в області вже високих температур ( 30-350С). Таким чином, середнє значення ККД турбін протягом теплого періоду року при комбінованій схемі більше, ніж при об'ємній.
Оптимальне значення величини витрати, що забирається з нижнього шару, визначається з умови за допомогою розробленої математичної моделі динаміки вертикальної термічної структури малопроточних стратифікованих водоймищ.
Оцінено економічну ефективність комбінованої схеми використання стратифікованого водосховища-охолоджувача в порівнянні з об'ємною схемою на прикладі водосховища-охолоджувача Углегорскої ДРЕС. Економічний ефект від використання даної схеми складе 768 тис. грн./рік.


ВИСНОВКИ
1. Розроблена математична модель процесу нестаціонарного вертикального переносу тепла в малопроточних стратифікованих водоймищах дозволяє розрахувати динаміку вертикального розподілу температури. Ця модель заснована на системі рівнянь переносу тепла і кінетичної енергії турбулентності, а також робочих гіпотезах, суть яких полягає в тому, що основними факторами, що впливають на вертикальну термічну структуру, вважаються генерація турбулентності на поверхні водоймища в результаті обвалення вітрових хвиль, дисипація турбулентності і її дифузія в нижні шари, а також дія сил плавучості.
2. Аналіз динаміки вертикального розподілу коефіцієнта турбулентної в'язкості в малопроточному водоймищі при нейтральній стратифікації, який виконаний на основі числового рішення рівняння переносу кінетичної енергії турбулентності, показав, що цей процес можна розглядати як квазістаціонарний. Оцінено величини швидкостей вертикального струму води в малопроточному водоймищі, що виникає в результаті застосування об'ємної схеми. За допомогою чисельного аналізу показано, що конвективним переносом кінетичної енергії турбулентності при даних швидкостях можна знехтувати. Отримана аналітична залежність, що дозволяє розрахувати вертикальний розподіл коефіцієнта турбулентної в'язкості по глибині малопроточного водоймища. Ця залежність значно спрощує запропоновану математичну модель.
3. Розроблений метод розрахунку малопроточного стратифікованого водосховища-охолоджувача дозволяє врахувати нерівномірний розподіл по глибині температури і коефіцієнта турбулентної в'язкості, щільнісну (температурну) стратифікацію, а також схему використання водосховища-охолоджувача, конструкцію водоспускних і водозабірних споруд.
4. Виконано ідентифікацію запропонованої математичної моделі, що дозволяє застосовувати її для розрахунку динаміки вертикальної термічної структури малопроточних стратифікованих водоймищ.
5. Значення розбіжностей між теоретичними і натурними даними знаходяться в межах довірчих інтервалів, які враховують випадкові погрішності вимірів, що дозволяє зробити висновок про обґрунтованість прийнятих гіпотез і надійності результатів, отриманих при використанні математичної моделі вертикальної термічної структури малопроточних стратифікованих водоймищ.
6. За допомогою теоретичного дослідження динаміки вертикальної термічної структури дальнього поля малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів протягом теплого періоду року оцінена ефективність різних схем використання (об'ємна схема і поверхнева схема).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: прогнозування ефективності роботи глибоких малопроточних стратифікованих водосховищ-охолоджувачів ТЕС та аес

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок