Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВІНСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВІНСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

Назва:
ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВІНСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
КРАВЧЕНКО НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 658.314
ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВІНСЬКОГО
ПОТЕНЦІАЛУ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ
РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
08.01.01 - Економічна теорія
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії та основ підприємництва Національної гірничої академії України (м.Дніпропетровськ), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Задоя Анатолій Олександрович, Національна гірнича академія України Міністерства освіти і науки України (м.Дніпропетровськ), завідувач кафедри економічної теорії та основ підприємництва.
Офіційні опоненти:
-
доктор економічних наук, професор Тарасевич Віктор Миколайович, Державна металургійна академія України Міністерства освіти і науки України (м.Дніпропетровськ), завідувач кафедри політичної економії;
- кандидат економічних наук, доцент Якубенко Валерій Демянович, Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України (м.Кривий Ріг), завідувач кафедри економічної теорії та підприємництва.
Провідна установа:
Харківський державний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії та економічних методів управління.
Захист відбудеться « 16 » червня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.080.01 у Національній гірничій академії України Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, пр.К.Маркса, 19, кім. 1/102.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, пр.К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий « 15 » травня 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради О.П.Грідін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Криза системи мотивації праці, відчуження працівників від процесу виробництва є однією із глибинних причин, що стримують перехід національної економіки до стадії економічного зростання. А тому формування мотиваційного механізму високоефективної праці, здатного забезпечити її найвищу продуктивність, розкріпачення ініціативи працівників є одним із пріоритетів у процесі трансформації економіки України. Для впровадження нової моделі трудової поведінки працівників, адекватній інноваційно-синергетичному циклу розвитку суспільства, необхідні суттєві модифікації у соціально-трудових відносинах і, в першу чергу, у відносинах між управлінням і працею, оскільки саме вони визначають модель мотиваційної поведінки субєктів господарювання та сприяють становленню інституту соціального партнерства на мікрорівні. Перебудова указаних відносин на базі їх демократизації набуває особливої актуальності у процесі реалізації національної програми переходу України до соціально-орієнтованої ринкової економіки. Визначення місця та ролі людини у цьому процесі і, зокрема, участі працівників в управлінні підприємством – одне з головних питань сучасної теорії і практики роздержавлення, господарювання у постприватизаційний період, становлення ринкових структур. Управлінський потенціал працівників, при цьому, є, з одного боку, елементом формування нового типу відносин, які повинні забезпечити баланс основних інтересів учасників виробництва та реалізацію цих інтересів, а з іншого – компонентом мотиваційного механізму високоефективної праці. Саме відсутність останнього на більшості підприємств України, невідповідність укладу виробничих відносин новим реаліям є однією із головних перепон на шляху формування ефективної економіки.
Проблема демократизації виробничих відносин, залучення працівників до процесу управління, постійно привертає увагу науковців. Її теоретичний розвиток від соціалістів-утопістів до представників сучасної наукової думки, від політики після жовтневого періоду до «партисипативного» управління і «народних» підприємств у розвинутих країнах свідчить як про глобальність проблеми, її ідеологічний потенціал, так і про значні вітчизняні й світові теоретичні і практичні напрацювання в цій галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВІНСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок