Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Звільнення працівників органів внутрішніх справ за порушення дисципліни і законності (теоретико-правовий аспект)

Звільнення працівників органів внутрішніх справ за порушення дисципліни і законності (теоретико-правовий аспект)

Назва:
Звільнення працівників органів внутрішніх справ за порушення дисципліни і законності (теоретико-правовий аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Попов Сергій Вікторович
УДК 351.741
Звільнення працівників органів внутрішніх справ
за порушення дисципліни і законності
(теоретико-правовий аспект)
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в науково-дослідній лабораторії з проблем кадрового забезпечення працівників ОВС Національного університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України
Науковий керівник: Заслужений юрист України,
доктор юридичних наук, професор
Венедиктов Валентин Семенович,
Національний університет внутрішніх справ, перший проректор
Офіційні опоненти: Заслужений юрист України, член кореспондент Академії правових наук, доктор юридичних наук, професор
Лазор Лідія Іванівна,
Східноукраїнський державний університет,
завідувач кафедри правознавства юридичного факультету
 
Кандидат юридичних наук
Щербина Віктор Іванович,
Академія митної служби України,
начальник кафедри цивільно-правових дисциплін
 
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, відділ цивільного, трудового та підприємницького права, м. Київ
Захист відбудеться 30 червня 2001 року о “10.00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03. при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 29” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
В.Є. Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішне виконання складних та відповідальних завдань, які стоять перед органами внутрішніх справ, залежить від рівня дотримання особовим складом під час виконання посадових обов’язків вимог законності і службової дисципліни, які забезпечують належну організованість та готовність працівників до негайних і рішучих дій щодо захисту законних прав та інтересів громадян, охорони правопорядку, суспільної безпеки та боротьби зі злочинністю.
Ці питання в сучасних умовах набувають особливу актуальність, адже їх стан вирішення викликає певну тривогу у суспільстві, сприяє процесу відчуження громадян від правоохоронних структур, знижує ефективність вживаємих заходів у сфері зміцнення правопорядку. Протягом останніх трьох років спостерігається тенденція до зростання кількості правопорушень серед працівників органів внутрішніх справ, мають місце факти корупції та зловживання службовим становищем, залишається високим рівень вживання особовим складом спиртних напоїв, втрат табельної зброї та службових документів, дорожньо-транспортних пригод, неадекватної поведінки в спілкуванні з громадянами.
Стан дотримання дисципліни і законності виконує роль соціального орієнтиру, з яким кожний працівник органів внутрішніх справ повинен постійно звіряти свою діяльність, щоб забезпечувати її високу правову якість і в цілому поступово демократичний зміст. Виконання завдань, які стоять перед органами внутрішніх справ України, повинно здійснюватися “чистими руками” і за допомогою тільки правових засобів. У цьому аспекті важлива роль належить юридичній науці, яка повинна дати нетрадиційні розробки й відповідні практичні рекомендації стосовно очищення органів внутрішніх справ від випадкових та недбалих працівників.
Окремим теоретичним проблемам, пов’язаним з діяльністю органів внутрішніх справ були присвячені праці: М.І. Ануфрієва, О.М. Бандурки, В.С. Венедиктова, Д.О. Гавриленко,
І.А. Голосниченко, В.Я. Гоца, Є.Ж. Жанабилова, М.І. Іншина, О.В. Лавриненко, В.М. Манохина, І.Г.Кириченко, Я.Ю. Кондратьєва, В.І. Щербини та інших вчених-юристів. Водночас, питанням припинення службово-трудових відносин в органах внутрішніх справ відомча юридична наука ще не приділяла належної уваги, хоча ці питання гостро стоять на порядку денному, тим більше в умовах корінного реформування органів системи Міністерства внутрішніх справ України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Звільнення працівників органів внутрішніх справ за порушення дисципліни і законності (теоретико-правовий аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок