Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Прогнозування дуоденальної кровотечі та вибір методу хірургічного лікування виразок дванадцятипалої кишки

Прогнозування дуоденальної кровотечі та вибір методу хірургічного лікування виразок дванадцятипалої кишки

Назва:
Прогнозування дуоденальної кровотечі та вибір методу хірургічного лікування виразок дванадцятипалої кишки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА Державна МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. І.Я. Горбачевського
Господарський Андрій Ярославович
УДК 616.342-002.44-005.1-037]-089
Прогнозування дуоденальної кровотечі
та вибір методу хірургічного лікування
виразок дванадцятипалої кишки
14.01.03 — хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль — 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Ковальчук Леонід Якимович, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського, завідувач кафедри шпитальної хірургії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Василюк Михайло Дмитрович, Івано-Франківська державна медична академія, завідувач кафедри факультетської хірургії;
доктор медичних наук, професор Мітюк Іван Ілліч, Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова, завідувач кафедри госпітальної хірургії.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, м.Київ
Захист дисертації відбудеться “ 26 ” жовтня 2000 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України (46001, Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий “ 25 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки намітилося зростання рівня захворюваності на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки. Одним з найважчих ускладнень виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, що становлять реальну загрозу життю хворого, є кровотеча з виразки (Передрий В.Г., 1997, Ратнер Г.Л., 1999, Григорьев П.Я., 1999). Незважаючи на досягнутий в останнє десятиріччя значний успіх у лікуванні виразкової хвороби, не зменшується кількість ускладнених форм захворювання, що часто призводить до летальних наслідків. Саме тому з’являється багато публікацій, в яких автори намагаються передбачити можливість виникнення цього небезпечного ускладнення виразкової хвороби як в до-, так і в післяопераційному періоді (Бука Г.В., 1999; Денисенко А.І., 1999; Королев М.П., 1999; Рычагов Г.П., 1991).
За даними літератури, серед гострих шлунково-кишкових кровотеч 52,76 % зумовлено виразковою етіологією, причому у 23,20 % хворих виразка локалізується у дванадцятипалій кишці (Чернов В.Н., 1999; Григорьев П.Я., Исаков В.А., 1997; Кулачек Ф.Г., 1999).
Патогенез кровотечі складний і досі остаточно не встановлений. Не викликає сумніву роль кислотно-пептичного фактора, який є чи не найагресивнішим із всіх доведених факторів ульцерогенезу (Ковальчук Л.Я., Беденюк А.Д., 1998). Особливе значення для прогнозування кровотечі має спадкова схильність (Филлипов Ю.А., Галенко З.И., 1997, Дехтярьова І.І., Харченко Н.В., 1995). Важливим фактором для прогнозування кровотечі є локалізація виразки. Відомо, що частіше кровотеча буває з виразок, розташованих на задній стінці дванадцятипалої кишки, особливо тих, що пенетрують у головку підшлункової залози чи печінково-дванадцятипалу зв’язку.
Часто дають кровотечу пошкоджені капіляри чи венозні судини грануляційної тканини, що оточує кратер виразки. Поряд з тим, в публікаціях останніх років описують факт частого поєднання дуоденальної виразки з дифузною кровотечею із слизової оболонки дванадцятипалої кишки. Вважається, що дистрофічно-атрофічні процеси в слизовій дванадцятипалої кишки завершуються пошкодженням поверхневих шарів, епітелію слизової і призводять до виражених змін поверхневої судинної сітки, гіпоксії і порушення судинної проникності (Рыс Е.С., Звартау Э.Э., 1998; Кузин Н.М., Крылов Н.Н., 1999).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Прогнозування дуоденальної кровотечі та вибір методу хірургічного лікування виразок дванадцятипалої кишки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок