Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Функція хору в драматургії сучасного оперного спектаклю

Функція хору в драматургії сучасного оперного спектаклю / сторінка 3

Назва:
Функція хору в драматургії сучасного оперного спектаклю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Канарського, І. Ляшенка та ін. Послідовники Б. Асаф'єва – В. Конен та Б. Ярустовський – розробили питання взаємодії театральної та спеціальної музичної драматургії. Різні аспекти цієї проблеми розглядаються також у монографіях, дисертаційних дослідженнях, статтях А. Пазовського, К. Станіславського, Б. Покровського, В. Фельзенштейна, Е. Каплана, М. Сабініної, М. Черкашиної, Л. Архімович, Б. Тілеса, А. Терещенко, Г. Бакаєвої, Т. Суріної, В. Рожка, І. Мамчура, Г. Шохмана та ін. Загальнотеатральна та специфічна музична драматургія поєднані в практиці епічного й ліричного театрів XX ст., і уявлення про ці аспекти драматургічних позадраматичних побудов складають аксіоматику дослідницького пошуку в даній роботі.
Наукова новизна дослідження. У дисертаційній роботі вперше у вітчизняному мистецтвознавстві здійснено комплексний аналіз виконавського функціонування оперного хору й роботи хормейстера в оперному театрі та синтезі вистави, що втілює основні чинники буття культури свого часу і, тонко корелюючи з нею, реагує на її зміни. Широкий спектр взаємодії, взаємовпливів, дифузії і трансформації різних видів мистецтв та компонентів, що є складовими оперного синтезу, розглядається з позиції специфіки оперного хорового виконавства, в динаміці етапів підготовки та функціонування оперної вистави. Аналізуються драматургічні функції хору в синтезі оперної вистави, докладно висвітлюється специфіка оперного хорового співу, виражальні можливості сценічних та закулісних хорів згідно з їхньою роллю в постановочній концепції вистави. Розглядаються питання впливу артикуляційно-мовних показників на створення сценічних хорових образів.
Уперше в музикознавстві досліджуються:
– оперна вистава як концентроване втілення етичних надбань мистецтва в сучасній культурі;
– темпо-ритм як стрижнева побудова оперної вистави, об'єднувальна засада усіх її компонентів у взаємодії зі слухацьким інтонаційним досвідом;
– художньо-технічна досконалість оперного хору як складова інтонаційної культури та шляхи її досягнення.
А також:–
дається класифікація драматургічних функцій хору у виставі; –
визначено хорову оперну сцену як константну виразність постановочно-сценічного аспекту опери, через який виявляється як її жанрова умовність, так і специфічні драматургічні функції різних компонентів даного синтезу; –
подається диференціація текстологічних засад хорових сцен відповідно до їхнього впливу на темпо-ритм вистави.
Дослідження має міждисциплінарний характер і розглядає істотно новий аспект діяльності теоретиків, практиків та педагогів, які працюють у сфері оперного театру.
Обгрунтованість і достовірність наукових положень та висновків забезпечує джерельна база, яку складають матеріали практичної роботи автора як головного хормейстера Одеського театру опери та балету (1974–2000 рр.) над оперними виставами, що дістали визнання публіки, преси в Україні та за її межами й поціновані в плані художньої переконливості звучання хору. Це вистави: "Орлеанська діва", "Євгеній Онєгін", "Пікова дама" П. Чайковського, "Вій" В. Губаренка, "Кирило Кожум'яка" Є. Юцевича, "Петро I" А. Петрова, "Аїда", "Отелло", "Ріголетто" Дж. Верді, "Хованщина", "Борис Годунов" М. Мусоргського, "Кармен" Ж. Бізе та ін.
Теоретичне та практичне значення дисертації полягає в поглибленні та розширенні існуючих у сучасному мистецтвознавстві уявлень про виразові засоби оперного синтезу, зокрема про темпо-ритмічні чинники оперної вистави як основи її цілісності. Робота містить ряд конкретних спостережень оперного хормейстера щодо художньо-переконливих рішень хорових сцен у виставах оперної класики та сучасних авторів.
Працю адресовано викладачам та студентам диригентсько-хорових відділів музичних вузів, вузів мистецтв, педагогічних інститутів та культурологічних відділень у гуманітарних учбових закладах. Її матеріали можуть використовуватись як науково-методична література в курсах: "Історія і теорія хорового виконавства", "Музична культурологія, теорія та історія культури".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Функція хору в драматургії сучасного оперного спектаклю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок