Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ (політологічний аналіз)

ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ (політологічний аналіз)

Назва:
ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ (політологічний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені В.Н.КАРАЗІНА
Андрущенко Тетяна Вікторівна
УДК 327(477:4)
ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ:
ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ
(політологічний аналіз)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник – | доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАН України
МИХАЛЬЧЕНКО Микола Іванович,
головний науковий співробітник Інституту політичних
та етнонаціональних досліджень НАН України
Офіційні опоненти – | доктор політичних наук, професор
БАБКІНА Ольга Володимирівна,
Міжрегіональна академія управління персоналом,
завідувач кафедри політології (м. Київ)
кандидат політичних наук, доцент
ШАПОВАЛЕНКО Марина Володимирівна,
Національний університет внутрішніх справ
Міністерства внутрішніх справ України, доцент кафедри
філософії і політології (м. Харків)
Провідна установа – | Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 31.11. 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 64.051.18 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Україна, м. Харків, майдан Свободи, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Україна, м. Харків, майдан Свободи, 4.
Автореферат розісланий 30.09. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Ю.Ю. Калиновський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження шляхів і засобів формування та реалізації європейської зовнішньополітичної стратегії України обумовлена потребами практики, насамперед необхідністю утвердження України в Європі і світі як незалежної держави – повноправного і надійного партнера в системі міжнародного співробітництва, а також інтересами зміцнення миру в Європі й світі.
За визнанням значної частини політиків і світової громадськості Україна є однією з основних країн у забезпеченні системи європейської безпеки. Розвиток глобальних процесів на європейському та євразійському просторах робить українське питання ключовим. Між тим, входження України в європейський простір відбувається суперечливо: суттєві зрушення в одних напрямах чергуються з прикрими похибками в інших. Формування та реалізація зовнішньополітичної доктрини України потребують виважених, системних політологічних, історичних і геополітичних досліджень. Потребою наукового обґрунтування аргументів щодо об’єктивної обумовленості існування України як незалежної і суверенної європейської держави, спроможної здійснювати самостійну зовнішню політику, бути суб’єктом міжнародних відносин і спрямовувати свої зовнішньополітичні орієнтації у відповідності до потреб зміцнення національної безпеки саме і зумовлені вибір теми, структура і спрямованість цього дослідження.
Європейська інтеграція для України – це не лише мета, а й довгостроковий процес, що логічно відповідає тим внутрішнім перетворенням, які здійснюються у державі. Важливу роль у цьому процесі відіграють двосторонні зв’язки з прикордонними країнами Центрально-Східної Європи – Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією. Прикордонні держави формують найближче спільне економічне, політичне, соціокультурне середовище. Відповідно, від ефективності взаємодії з цими країнами безпосередньо залежать мир і стабільність по периметру кордонів України, її прогресивний внутрішній розвиток, безперешкодне й різнопланове спілкування із зовнішнім світом. Необхідністю у науковому обґрунтуванні цього процесу в контексті реалізації європейської політики України також обумовлюється актуальність нашого дослідження, його теоретичне і практичне значення.
Незважаючи на значний обсяг літератури, опублікованої в останнє десятиріччя з питань зовнішньої політики України, її стратегічних напрямів, зокрема європейського, багато питань залишаються ще відкритими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ (політологічний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок