Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> математичне моделювання ВЛАСНИХ коливань РЕЗОНАТОРІВ З тонкОЮ ОПУКЛОЮ п’єзоелектричною пластинОЮ

математичне моделювання ВЛАСНИХ коливань РЕЗОНАТОРІВ З тонкОЮ ОПУКЛОЮ п’єзоелектричною пластинОЮ

Назва:
математичне моделювання ВЛАСНИХ коливань РЕЗОНАТОРІВ З тонкОЮ ОПУКЛОЮ п’єзоелектричною пластинОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,88 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Шмалій Олександр Юрійович
УДК 519.6
математичне моделювання ВЛАСНИХ коливань РЕЗОНАТОРІВ З тонкОЮ ОПУКЛОЮ п’єзоелектричною пластинОЮ
01.05.02 — математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Недорезов Станіслав Сергійович,
Харківський національний автомобільно-дорожній університет,
професор кафедри вищої математики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Сухаревський Олег Ілліч,
Харківський університет Повітряних Сил імені І. Кожедуба,
провідний науковий співробітник наукового центру повітряних
сил
доктор фізико-математичних наук, професор
Хомченко Анатолій Никифорович,
Херсонський національний технічний університет,
завідувач кафедри прикладної математики і математичного
моделювання
Захист відбудеться 28.05.2008 року о 15-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.09 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 6-52.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 26.04.2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.І. Шматков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивне вивчення математичних моделей кварцових п’єзоелектричних пластин та резонаторів почалося після фундаментальних основоположних робіт Р. Міндліна, Г. Тірстена та інших авторів. Високоякісні кварцові резонатори коливань зсуву за товщиною реалізують принцип захоплення енергії, що забезпечує високу стабільність частоти механічних коливань. Використання резонаторів із захопленням енергії призводить до зменшення розсіяння енергії та скорочує вплив на основне коливання небажаних ангармонічних коливань, у тому числі і таких, що відбиваються від електродів та границь пластини. Коливання захоплення енергії виникають після надання поверхні пластини відповідної форми, що визначається вимогами до захоплення енергії при обраній кристалічній орієнтації для бажаного типу гармонічного товщинно-зсувового коливання. Основними областями застосування п’єзоелектричних пластин є високостабільні джерела частоти та часу, а також п’єзоелектричні та п’єзорезонансні датчики. Останні знаходять широке застосування у машинобудуванні. Традиційно у приладах та системах такого роду використовують п’єзоелектричні пластини високої та дуже високої якості з високою чистотою спектра механічних коливань та ефективним придушенням небажаних гармонічних та ангармонічних коливань. Оптимізація таких пластин багато у чому можлива на основі точних математичних моделей коливань, що обґрунтовує актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі вищої математики Української інженерно-педагогічної академії у період з 2001 по 2006 рр. Напрямок досліджень передбачено тематичним планом наукової роботи УІПА за темою «Частотний спектр кварцових резонаторів», державними програмами «Лелека» та «Ластівка» Науково-виробничого центру «Сіхрон». Проводилися ініціативні спільні дослідження з Інститутом телекомунікацій та радіотехніки, Польща. Постановки задач досліджень, моделі та результати обговорювались в Ecole Nationale Supйrieure de Mйcanique et des Microtechniques, Франція.
Мета та основні задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є вдосконалення відомих та розробка нових математичних моделей коливань тонких одностороннє-опуклих анізотропних п’єзоелектричних пластин з коливаннями зсуву за товщиною, що застосовуються у п’єзоприладах з необхідними амплітудними та частотними спектрами коливань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: математичне моделювання ВЛАСНИХ коливань РЕЗОНАТОРІВ З тонкОЮ ОПУКЛОЮ п’єзоелектричною пластинОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок