Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ ( КВІТЕНЬ – ГРУДЕНЬ 1918 р.)

СТАНОВЛЕННЯ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ ( КВІТЕНЬ – ГРУДЕНЬ 1918 р.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ ( КВІТЕНЬ – ГРУДЕНЬ 1918 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,45 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н.КАРАЗІНА
Харченко Тетяна Олексіївна

УДК 342.553(477) ”
СТАНОВЛЕННЯ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ
ТА САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ
( КВІТЕНЬ – ГРУДЕНЬ 1918 р.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті ім.В.Г.Короленка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор історичних наук, доцент
Нестуля Олексій Олексійович,
Полтавський кооперативний інститут,
завідувач кафедри філософії та політології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Реєнт Олександр Петрович,
Інститут історії України НАН України (м.Київ),
заступник директора Інституту
кандидат історичних наук, доцент
Духопєльніков Володимир Михайлович,
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна,
завідувач кафедрою історії Росії
Провідна установа: Національний університет ім.Тараса Шевченка,
кафедра новітньої історії України,
Міністерства освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться “ 26 січня ” 2001 р. о 16.30 годин на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.51.10 в Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна (адреса: 61077, м.Харків, пл.Свободи,4, ауд. IV-65)
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна (адреса: 61077, м.Харків, пл.Свободи,4)
Автореферат розісланий “ 25 ” січня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У процесі державотворення одним з пріоритетних завдань є створення дієздатної системи місцевих органів влади, які покликані виконувати специфічні завдання по забезпеченню життєдіяльності регіонів.
Світовий досвід державотворення засвідчує, що система органів державної влади та самоврядування на місцях формувалася різними шляхами, відповідно до особливостей становлення державності в тій чи іншій країні. Але проблема взаємовідносин органів виконавчої влади й установ територіальної самоорганізації населення завжди залишалася актуальною.
У сучасному світі, коли ідея побудови правової держави та громадянського суспільства набуває все більшого розповсюдження, названа проблема має особливе звучання. Перехід до правової системи взаємообмеження влад стає пануючою тенденцією внутрішньополітичного розвитку демократичних держав. Відповідно зростає і значення інститутів місцевої влади, зокрема органів самоврядування. Наслідком цього процесу стало прийняття у 1985 р. Радою Європи Європейської хартії місцевого самоврядування. Остання визначає засади місцевого самоврядування і містить вимогу закріплення їх як нормативних в основному законі держав-учасниць Євросоюзу.
Актуальність даної проблеми для України обумовлюється як її інтеграцією до європейських структур, так і необхідністю розбудови в процесі державотворення власної системи місцевої влади. З моменту вступу України на шлях незалежності проблема активізації пошуків її моделі знаходилась у колі першочергових завдань державної ваги. За цей період в Україні вже відбулося декілька етапів перетворення органів самоврядування, на часі й адміністративна реформа.
Розв’язання нагальних проблем становлення системи органів місцевої влади в Україні потребує комплексного підходу, який би враховував реалії сьогодення, світовий досвід і, насамперед, національні особливості територіальної самоорганізації населення та формування органів виконавчої влади в різні періоди існування української державності. Тому в контексті вирішення завдань у галузі державного будівництва особливого значення набувають дослідження, присвячені аналізові історичного досвіду традицій державотворення українського народу. Надзвичайною співзвучністю із сьогоденням вирізняються події визвольних змагань 1917-1920 рр. Поміж інших періодів існування Української держави в цей період найбільшої уваги заслуговує доба Гетьманату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ ( КВІТЕНЬ – ГРУДЕНЬ 1918 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок