Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНА І ПОЛЬЩА: МОДЕЛІ ПОЛІТИЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ

УКРАЇНА І ПОЛЬЩА: МОДЕЛІ ПОЛІТИЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ

Назва:
УКРАЇНА І ПОЛЬЩА: МОДЕЛІ ПОЛІТИЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,41 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЗЕЛЕНЬКО
Галина Іванівна
УДК 32:303.446+323+321:342.4
УКРАЇНА І ПОЛЬЩА: МОДЕЛІ ПОЛІТИЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Рудич Фелікс Михайлович, завідувач відділом теоретичних та прикладних проблем політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Михальченко Микола Іванович, головний науковий співробітник Інституту соціології НАН України;
кандидат філософських наук, доцент
Тупчієнко Леонід Сидорович, завідувач кафедрою зовнішньої політики та міжнародного права Дипломатичної академії України при МЗС України.
Провідна установа: Інститут держави і права ім В.М.Корецького НАН України, відділ історико-політологічних досліджень держави і права України;
Захист відбудеться ”27” лютого 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.181.01 по захисту дисертацій в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 252011, м.Київ, вул. Кутузова, 8, зал засідань вченої ради (кім. 202).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (вул. Кутузова, 8, кім. 218).
Автореферат розіслано ”27” січня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Ю.А.Левенець
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Модернізаційні процеси в країнах Центральної і Східної Європи (ЦСЄ), СНД та Балтії розпочалися майже одночасно – в кін. 80-х – на поч. 90-х років. Проте вже зараз ці держави демонструють принципово різні результати. Серед країн, які досягли найвищих показників в темпах економічного розвитку і стабілізації політичних систем переважна більшість дослідників називає Чехію, Угорщину, Словенію та Польщу. Природа їх досягнень не обмежується лише конкретними заходами урядів чи сумами фінансових вливань. Причини позитивних зрушень значно глибші. Тут відіграє роль попередній історичний досвід, який сприяв формуванню певних стартових передумов, геополітичні чинники, рівень розвитку суспільної свідомості і т.ін. Україна, як відомо, переживає перманентну економічну кризу, складними є процеси становлення демократичних інститутів, формування партійної системи. Дослідження модернізаційних процесів в цих країнах, зокрема в Польщі, і їх порівняння з аналогічними процесами в Україні сприятиме розумінню специфіки перетворень в нашій державі, причин кризового стану, відпрацюванню вірогідних варіантів розвитку політичної системи.
Зважаючи на те, що Польща, як і Україна, належить до держав з неорганічним типом модернізації, досить близька нам за своїми історичними, етнічними, геополітичними характеристиками, досягла вагомих результатів у сфері політичного та економічного реформування, дисертант вважає за доречне вивчення досвіду саме цієї країни.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обрана проблема дослідження пов’язана з теоретичною розробкою планової наукової теми: ”Україна – держави Центральної та Східної Європи в новому геополітичному просторі: варіанти політичної модернізації”, що здійснюється відділом теоретичних та прикладних проблем політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (1998 – 2001).
Ступінь наукової розробки проблеми. Багатоплановість і специфічність модернізаційних процесів в країнах ЦСЄ, СНД і Балтії зумовили складність їх класифікації і деяку відмінність в тлумаченні однорідних понять різними авторами. Саме тому в роботах присвячених аналізу радикальних перетворень в постсоціалістичних країнах зустрічаються їх різноманітні визначення: трансформація, модернізація, перехід від тоталітаризму до демократії, посттоталітарне реформування і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: УКРАЇНА І ПОЛЬЩА: МОДЕЛІ ПОЛІТИЧНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок