Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НЕЙРОЕНДОКРИННОГО ДИФЕРЕНЦІЮВАННЯ КЛІТИН КАРЦИНОМИ ПРОСТАТИ НА ХАРАКТЕРИСТИКИ ОБ’ЄМРЕГУЛЬОВАНОГО ХЛОРНОГО СТРУМУ

ВПЛИВ НЕЙРОЕНДОКРИННОГО ДИФЕРЕНЦІЮВАННЯ КЛІТИН КАРЦИНОМИ ПРОСТАТИ НА ХАРАКТЕРИСТИКИ ОБ’ЄМРЕГУЛЬОВАНОГО ХЛОРНОГО СТРУМУ

Назва:
ВПЛИВ НЕЙРОЕНДОКРИННОГО ДИФЕРЕНЦІЮВАННЯ КЛІТИН КАРЦИНОМИ ПРОСТАТИ НА ХАРАКТЕРИСТИКИ ОБ’ЄМРЕГУЛЬОВАНОГО ХЛОРНОГО СТРУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,06 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця
_______________________________________________________________
ЛАЗАРЕНКО РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 577.352:616-006.6
ВПЛИВ НЕЙРОЕНДОКРИННОГО ДИФЕРЕНЦІЮВАННЯ
КЛІТИН КАРЦИНОМИ ПРОСТАТИ НА ХАРАКТЕРИСТИКИ ОБ’ЄМРЕГУЛЬОВАНОГО ХЛОРНОГО СТРУМУ
03.00.02 – біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Шуба Ярослав Михайлович,
провідний науковий співробітник
відділу загальної фізіології нервової системи
Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Романенко Олександр Вікторович, завідувач кафедрою біології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, МОЗ України
чл.-кор. НАН і АМН України, доктор медичних наук, професор, Рєзніков Олександр Григорович, завідувач відділу ендокринології репродукції та адаптації Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка АМН України
Провідна установа: Київський Національний університет імені Тараса Шевченка,
біологічний факультет, кафедра біофізики
Захист відбудеться 17.05. 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
Автореферат розісланий 14.04. 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук З.О. Сорокіна-Маріна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За статистичними даними карцинома простати є другою після раку легень причиною смертності серед чоловіків від ракових захворювань . Незважаючи на масштабність цієї проблеми і значні зусилля, спрямовані на її вирішення, біологічні основи регуляції росту нормальної простати і механізми, відповідальні за її злоякісне переродження, усе ще далеко не з’ясовані. У той же час існують переконливі дані, що такі процеси як проліферація, диференціація й апоптоз, котрі визначають як нормальний так і патологічний ріст клітин, супроводжуються істотними змінами їхніх мембранних провідностей . Дослідження мембранних провідностей у клітинах простати є надзвичайно важливим, оскільки така робота сприятиме глибшому розумінню причин та шляхів злоякісного переродження клітин і може стати в пригоді при розробці ефективних стратегій протиракової терапії.
Останнім часом при дослідженні фундаментальних механізмів канцерогенезу простати широко використовуються in vitro моделі, якими є лінії клітин, що походять з різних типів первинних злоякісно перероджених клітин простати людини. Однією з таких моделей є клітини епітеліального походження лінії LNCaР (Lymph Node Carcinoma of the Prostate). Клітини лінії LNCaP в умовах in vitro зберігають практично усі властивості первинних епітеліальних клітин, включаючи андроген-залежність росту, синтез кислих фосфатаз і секреторну активність .
Щодо провідностей плазматичної мембрани клітин лінії LNCaP, то донедавна вважалося, що вони експресують лише потенціалкеровані калієві канали, котрі задіяні в проліферації клітин .
Нещодавно в цих клітинах було також виявлено аніонну провідність, активність якої регулюється зміною об’єму клітини і відбувається через ОРАК – об’ємрегульовані аніонні канали . Ці канали, переносять об’ємактивований хлорний струм - ICl,swell і беруть участь у регуляторному відновленні об’єму клітини (РВО). Однак регуляція ОРАК ендо- і екзогенними факторами, особливо в простаті, поки що мало вивчена. Оскільки функціонування ОРАК може бути пов'язане з низкою білків, котрі посилено експресуються при злоякісному переродженні клітин , і передбачається участь об’ємчутливого хлорного струму в процесах онкогенезу та трансформації , здається актуальним з'ясувати функціональні властивості і роль ОРАК у ракових клітинах простати та визначити фактори, що беруть участь у модуляції роботи цих каналів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВПЛИВ НЕЙРОЕНДОКРИННОГО ДИФЕРЕНЦІЮВАННЯ КЛІТИН КАРЦИНОМИ ПРОСТАТИ НА ХАРАКТЕРИСТИКИ ОБ’ЄМРЕГУЛЬОВАНОГО ХЛОРНОГО СТРУМУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок